انتشار ویدئویی «تبلیغاتی» که سناریوی حمله موشکی ایران به اسرائیل را به تصویر می‌کشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حساب‌های کاربری و شبکه‌های نزدیک به سرویس‌های امنیتی ایران طی ساعات گذشته ویدئویی را منتشر کردند که در آن «چگونگی واکنش تهران به حمله روز دوشنبه اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق» را به تصویر می‌کشد.

پخش این ویدیوی یکی از راه‌های تبلیغاتی است که برای بسیج عمومی و ارسال پیام‌های تهدید آمیز از طریق رسانه‌های جنگی انجام می‌گیرد.

Advertisement

کانال «چریک مدیا» وابسته به سرویس‌های امنیتی، در حساب تلگرامی خود ویدئویی منتشر کرد که سناریوی حمله نیروهای ایرانی به اسرائیل را به تصویر می‌کشد.

این ویدئو، یک فرمانده نظامی را نشان می‌دهد که روی صفحه‌های نمایشگر اتاق کنترل عملیات آماده‌سازی شلیک یکی از موشک‌ها را انجام می‌دهد.

لحظاتی پر از اضطراب

این فرمانده پس از گذراندن لحظاتی پر اضطراب و مشورت با دستیارانش، در صحنه‌ای شبیه به یک فیلم تصمیم گرفت تا دستور شلیک بدهد.

موشک مورد بحث در این ویدیوی تبلیغاتی «کاسر خیبر» نام دارد که یک موشک بالستیک دوربرد ساخت ایران است و با سوخت جامد کار می‌کند.

بر اساس گزارش کانال «ایران به عربی» این موشک بردی معادل 1450 کیلومتر دارد و دارای قدرت مانور در مرحله فرود برای نفوذ به سامانه‌های زرهی و موشکی است.

سرعت «کاسر خیبر» بین 7 تا 9 ماخ و مجهز به بال‌های پیشرفته‌ای است که به بهبود توانایی آن در مانور و هدایت دقیق، افزایش سرعت و کاهش سوخت مصرفی برای رسیدن به هدف کمک می‌کند.

طی چند روز گذشته، ایران بارها تهدید کرده است که انتقام حمله اسرائیل به کنسولگری این کشور در پایتخت سوریه، را خواهد گرفت.

حمله اسرائیل به کنسولگری ایران به کشته‌شدن 7 تن از اعضای سپاه پاسداران از جمله دو فرمانده ارشد منجر شد.

سپاه شامگاه دوشنبه گذشته از کشته‌شدن سرلشکر محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و محمدهادی رحیمی جانشین وی و پنج افسر همراه آنها در حمله هوایی اسرائیل خبر داد.

حمله به کنسولگری ایران در دمشق دردناک‌ترین حمله برای تهران از زمان ترور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در بغداد در ژانویه 2020 به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size