افزایش قیمت گوشت و دام زنده در ایران تحت تاثیر گرانی ارز

به باور کارشناسان، علاوه بر بالا رفتن هزینه نگهداری و تولید دام تحت تاثیر نابسامانی در ارزهای خارجی و رکورشکنی نرخ دلار در برابر تومان، یکی از دلایل دیگر افزایش قیمت گوشت در ایران، قاچاق دام است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

افشین صدردادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک ایران، یکشنبه 19 فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» از افزایش قیمت گوشت به دلیل صعود نرخ دلار مقابل تومان خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک ایران به ایلنا گفت: «افزایش نرخ دلار هزینه تولید و نگهداری دام سبک را بالا برده و همین امر قیمت دام سبک زنده را افزایش داده است و به گرانی گوشت گرم گوسفندی انجامیده که به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد، وگرنه در جریان تولید دام سبک اختلالی پیش نیامده که به کاهش تولید و افزایش قیمت‌ها منجر شود».

صدردادرس با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی گفت: «گوشت گرم گوسفندی تا پایان سال گذشته در طیف قیمتی 500 هزار تومان تا 700 هزار تومان در هر کیلو قرار داشت اما افزایش قیمت دام زنده به یقین به گرانی گوشت گوسفندی تولید داخل نیز می‌انجامد و قیمت‌ها از این طیف تجاوز می‌کند».

به باور کارشناسان، علاوه بر بالا رفتن هزینه نگهداری و تولید دام تحت تاثیر نابسامانی در ارزهای خارجی و رکورشکنی نرخ دلار در برابر تومان، یکی از دلایل دیگر افزایش قیمت گوشت در ایران، قاچاق دام است؛ با توجه به اینکه قیمت دام زنده براساس نرخ دلار در کشورهای دیگر بیشتر از داخل ایران است، قاچاقچیان ایرانی ترجیح می‌دهند که با وارد کردن غیرقانونی دام به داخل ایران و قاچاق دام به کشورهای همسایه و به ویژه از طریق آبهای جنوبی این کشور، سود بیشتری کسب کنند و همین باعث افزایش دو چندان قیمت گوشت در داخل ایران می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک ایران در این رابطه به ایلنا گفت: «قاچاق دام زنده به داخل و از داخل کشور به خارج همچنان برقرار است؛ روایت‌های رسیده حاکی از آنست که گوساله‌های زنده از پاکستان به ایران قاچاق می‌شود و گوسفندهای ایرانی هم از مرزهای شمال غربی به اقلیم کردستان قاچاق می‌شود».

به گفته ناظران، دولت ایران در چنین شرایطی چشم بر قاچاق دام می‌بندد، چرا که اساسا قاچاق در اقتصادهای بیمار، کمکی به وضع مالی دولت‌ها است.

نائب رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی نیز در گفت‌وگو با همین خبرگزاری از افزایش قیمت گوشت گوساله در سال جدید خبر داد و گفت: «این افزایش البته از 10 هزار تا 12 هزار تومانی بیشتر نبود اما گرانی گوشت گوسفند در سال جدید بیش از اینها بوده است».

بر اساس داده‌های مرکز آمار ایران، در طول 12 ماه منتهی به پایان بهمن 1402 قیمت هر 10 زیرگروه مربوط به خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها صعودی بوده است. بر اساس این آمار میانگین تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در بهمن 402 به 45.1 درصد رسید و در بین 10 مواد غذایی مورد بررسی، گوشت قرمز با تورم 93 درصدی رکورددار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید