باقری: حمله به کنسولگری بی‌پاسخ نمی‌ماند و اسرائیل را پشیمان خواهیم کرد

محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران صبح شنبه هفدهم فروردین، در یک سخنرانی در حاشیه مراسم تشییع سردار محمدرضا زاهدی فرمانده کشته شده نیروهای سپاه در سوریه، تهدید کرد که «حمله به کنسولگری بی‌پاسخ نخواهد ماند».

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به سخنان علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره پاسخ به این حمله اسرائیل، گفت: «دشمن را پشیمان خواهیم کرد و دلاور مردان ما انتقام لازم را خواهند گرفت.»

باقری افزود: «از سلیمانی و زاهدی یاد گرفتیم زمان عملیات و نوع عملیات تدبیر و طرح ونقشه عملیات را ما تعیین می‌کنیم.»

به گفته او «عملیات با دقت و تدبیر و طرح لازم و با حداکثر آسیب رسانی به دشمن به نحوی که او را از کارش پشیمان کند قطعا انجام خواهد گرفت.»

این در حالی است که شبکه خبری آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی گزارش داد که ایالات متحده برای پاسخ نظامی قریب‌الوقوع ایران، احتمالا طی هفته آینده، در حالت آماده‌باش کامل است.

در ادامه واکنش‌ مقامات ایرانی به حمله به ساختمان [مجاور] کنسولگری تهران در دمشق و تهدید به اتخاذ اقدامات تلافی‌جویانه، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران گفت که «اسرائیل در دسترس ایران است».

سلامی روز جمعه شانزدهم فروردین، در جریان سخنرانی خود در «روز قدس» با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق که منجر به کشته‌شدن تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران شد، گفت: «اسرائیل در دسترس و معرض است و آن‌ها می‌دانند چه خواهد شد» و افزود که «هیچ عملی علیه جمهوری اسلامی بدون پاسخ نخواهد ماند».

حمله به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق یکی از شدیدترین حملات اسرائیل محسوب می‌شود که طی آن فرماندهان ایرانی در سوریه را هدف قرار داد.

ایران متعهد شد که به این حمله قاطعانه پاسخ دهد و این مسئله نگرانی‌ها نسبت به احتمال وقوع جنگی گسترده‌تر در منطقه را افزایش داد.

این درحالی است که ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه، مرخصی تمامی یگان‌های رزمی را به حالت تعلیق درآورد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز روز گذشته گفت: «هر کسی که به ما حمله کند یا قصد انجام این کار را داشته باشد، هدف قرار می‌دهیم.»

«شانا»، شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در تجلیل از نقش محمدرضا زاهدی فرمانده کشته‌شده نیروی قدس سپاه پاسداران در طراحی و اجرای طوفان الاقصی پیامی صادر کرد.

این شورا که وابسته به جبهه اصولگرایان جمهوری اسلامی ایران است در پیامی که چهارشنبه 15 فروردین در وب‌سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد که «محمدرضا زاهدی به همراه جمعی از همرزمانش، مزد سال‌ها مجاهدت خالصانه را دریافت کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید