تهدید مجدد تل‌آویو توسط تهران؛ سلامی: هیچ عملی علیه ایران بدون پاسخ نمی‌ماند

نتانیاهو: هر کسی که به ما حمله کند هدف قرار می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه واکنش‌ مقامات ایرانی به حمله به ساختمان [مجاور] کنسولگری تهران در دمشق و تهدید به اتخاذ اقدامات تلافی‌جویانه، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران گفت که «اسرائیل در دسترس ایران است».

سلامی در جریان سخنرانی خود در «روز قدس» با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق که منجر به کشته‌شدن تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران شد، گفت: «اسرائیل در دسترس و معرض است و آن‌ها می‌دانند چه خواهد شد» و افزود که «هیچ عملی علیه جمهوری اسلامی بدون پاسخ نخواهد ماند».

سلامی همچنین گفت: «پیام‌هایی که از درون غزه به ما منتقل می‌شود، این است که می‌گویند ما هیچ مشکلی برای ادامه استقامت نداریم.»

محسن رضایی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در خصوص حمله دمشق گفت: «ملت ایران مطمئن باشد اقدامی پشیمان‌کننده در انتظار اسرائیل است.»

از سوی دیگر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع ایران در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» گفت که «اسرائیل به دلیل ترور مستشاران ایرانی در سوریه ضربه محکمی خواهد خورد.»

سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران از جمله افرادی است که در حمله روز دوشنبه به محوطه سفارت ایران در دمشق، کشته شد.

راهپیمایی‌های روز قدس در ایران، سالانه در آخرین جمعه ماه رمضان در حمایت از فلسطینیان برگزار می‌شود.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که زیاد النخاله، دبیرکل گروه فلسطینی الجهاد نیز در راهپیمایی امروز در تهران شرکت کرد.

حمله به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق یکی از شدیدترین حملات اسرائیل محسوب می‌شود که طی آن فرماندهان ایرانی در سوریه را هدف قرار داد.

ایران متعهد شد که به این حمله قاطعانه پاسخ دهد و این مسئله نگرانی‌ها نسبت به احتمال وقوع جنگی گسترده‌تر در منطقه را افزایش داد.

این درحالی است که ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه، مرخصی تمامی یگان‌های رزمی را به حالت تعلیق درآورد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز روز گذشته گفت: «هر کسی که به ما حمله کند یا قصد انجام این کار را داشته باشد، هدف قرار می‌دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید