اعلام پایان درگیری‌های مسلحانه در چابهار و راسک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، در اطلاعیه‌ای از پایان عملیات گروه «جیش‌العدل» در شهرهای چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

خبرگزاری «تسنیم»، بعدازظهر پنج‌شنبه 16 فروردین با انتشار اطلاعیه‌ای از قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران اعلام کرد که عملیات گروه جیش‌العدل در شهرهای چابهار و راسک پایان یافت و «امنیت و آرامش» در این شهرها برقرار شد.

در این اطلاعیه، با اشاره به اینکه اعضای گروه جیش‌العدل «به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم» به طور همزمان به 5 نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی در شهرهای چابهار و راسک حمله کردند، تاکید شد که کلیه اعضای گروه جیش‌العدل در این عملیات کشته شدند.

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های دولتی ایران، به نقل از مقامات دولتی و فرماندهان سپاه پاسداران، در پی حملات جیش‌العدل به مقرات سپاه پاسداران در چابهار و راسک، 11 نظامی و 18 عضو این گروه کشته شدند.

این حملات ساعت 22 شامگاه چهارشنبه 15 فروردین شروع شد و تا قبل از ظهر پنج‌شنبه ادامه داشت.

گروه جیش‌العدل اما در کانال تلگرامی خود با «مضحک خواندن» ادعای مقامات جمهوری اسلامی در رابطه با شمار کشته‌شدگان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در شهرهای چابهار و راسک اعلام کرد که دست‌کم 201 نفر از نیروهای نظامی ایران در این حملات کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید