در حملات «جیش‌ العدل» به مقرهای سپاه در چابهار و راسک 11 نظامی و 18 مسلح کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حملات «جیش‌ العدل» به مقرات سپاه پاسداران ایران در چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان، 11 نظامی و 18 مسلح «جیش العدل» کشته شدند.

خبرگزاری «فارس» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که در حمله مسلحان «جیش العدل» به مقرهای سپاه در راسک و چابهار 11 تن از نظامیان ایرانی کشته‌ شدند.

این خبرگزاری نوشت، تا کنون «2 مامور فراجا، 2 مامور مرزبانی و 7 نیروی سپاه و بسیج» کشته شدند.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران صبح امروز گفت که در جریان این حمله 18 تن از مسلحان «جیش العدل» کشته شدند.

از سویی،‌ کانال‌ تلگرامی وابسته به گروه «جیش العدل» بامداد پنج‌‌شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای از آغاز عملیات نیروهای این گروه در سیستان و بلوچستان خبر داد.

فاروق اعظمی، نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها، صبح پنج‌شنبه در گفت‌وگو «ایلنا»، با تائید این خبر اعلام که درگیری «جیش‌ العدل» با سپاه و نیروی انتظامی، به قصد «ضربه زدن به امنیت و به طور همزمان» بوده است.

تصاویر کشته شدگان کلانتری یازده چابهار (از راست: مسلم کریمی و عباسعلی میر)
تصاویر کشته شدگان کلانتری یازده چابهار (از راست: مسلم کریمی و عباسعلی میر)

مجید میراحمدی، معان امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران به ایلنا گفت که گروه «جیش‌ العدل» در راسک «موفق به نفوذ و تصرف مقر سپاه نشد»، اما درگیری در چابهار میان این گروه و نیروهای سپاه پاسداران تا صبح امروز ادامه داشت.

از سویی کانال تلگرامی جیش العدل خبر داد که اعضای این گروه به طور همزمان و «زنجیره‌ای» به 6 مکان نظامی حمله کردند.

این گروه اعلام کرد اعضای این گروه در چابهار به خیابان خمینی مقر «دریابانی فراجا»، کلانتری یازده، مرکز آگاهی فراجا شهر چابهار و در چابهار بلور جانبازان «ستاد فرماندهی سپاه شهرستان چابهار» و در شهر راسک به محله گلکند جاده راسک-چابهار، سپاه ناحیه شهرستان راسک و نهایتا در جاده سرباز-راسک دو راهی پارود پایگاه محلی سپاه پاسداران حمله کردند.

در حالی که فرمانده نیروی زمینی سپاه تنها حمله افراد مسلح به 3 مقر در سیستان و بلوچستان را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size