خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی مرتبط با ایران اعمال کرد

تحریم‌های جدید آمریکا شرکت «اوشن لینک ماریتایم دی ام سی سی» و کشتی‌های متعلق به آن را شامل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در چارچوب مبارزه با تروریسم تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با ایران اعمال کرد.

بنا به اعلام وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج‌شنبه 16 فروردین، در چارچوب مبارزه با تروریسم تحریم‌های جدیدی مرتبط با ایران علیه شرکت «اوشن لینک ماریتایم دی ام سی سی» و کشتی‌های متعلق به آن اعمال شد.

بنا به این بیانیه خزانه‌داری آمریکا، شرکت «اوشن لینک ماریتایم دی ام سی سی» و کشتی‌های متعلق به آن به‌دلیل نقش آنها در انتقال محموله‌های تسلیحات به‌نمایندگی از ارتش ایران تحریم می‌شوند.

در این بیانیه نیز آمده است که واشینگتن این تحریم‌های مالی را با هدف منزوی کردن ایران و تضعیف توانمندی‌های آن با هدف جلوگیری از تامین مالی گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی و منع پشتیبانی تهران از جنگ روسیه در اوکراین، اعمال می‌کند.

در این راستا گفته شده که شرکت «اوشن لینک ماریتایم دی ام سی سی» دارای 12 کشتی است که آنها را در انتقال محموله‌های تسلیحاتی ارتش ایران به‌کار می‌گیرد.

بنا به اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا کشتی «هیکاتی» که تحت مدیریت شرکت اوشن لینک» است، اخیرا کالاهای اولیه‌ ایرانی با ارزش 100میلیون دلار را از طریق انتقال کالاهای اولیه با شناور تحت تحریم دیگری به آن، انتقال داده است.

در بیانیه خزانه‌داری ایالات متحده همچنین آمده است که تحریم‌های زنجیره‌ای آمریکا و غرب «فعالیت‌های [ایرانی] بی‌ثبات‌کننده در منطقه و جهان» را هدف می‌گیرد.

ایران در منطقه خاورمیانه از جمله در عراق، سوریه، لبنان و یمن شبکه‌‌ای از گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size