جبهه اصولگرای «شانا»: سردار زاهدی طراح «طوفان الاقصی» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«شانا»، شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در تجلیل از نقش محمدرضا زاهدی فرمانده کشته‌شده نیروی قدس سپاه پاسداران در طراحی و اجرای طوفان الاقصی پیامی صادر کرد.

این شورا که وابسته به جبهه اصولگرایان جمهوری اسلامی ایران است در پیامی که چهارشنبه 15 فروردین در وب‌سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد که «محمدرضا زاهدی به همراه جمعی از همرزمانش، مزد سال‌ها مجاهدت خالصانه را دریافت کرد.»

در این پیام با اشاره به نقش راهبردی این فرمانده کشته‌شده سپاه در تشکیل و استحکام بخشی به جبهه مقاومت و همچنین طراحی و اجرای طوفان‌الاقصی، آمده است که «حامیان تل‌آویو بدانند پاسخ سخت و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران در راه است.»

پیام شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی و تاکید بر نقش زاهدی در طراحی و انجام طوفان الاقصی در حالیست که پیشتر مقامات جمهوری اسلامی، دست داشتن ایران در حملات هفتم اکتبر حماس علیه اسرائيل را رد کرده بودند.

عملیات نظامی نیروهای حماس علیه اسرائیل موسوم به طوفان الاقصی در هفتم اکتبر سال 2023 در نوار غزه انجام شد و منجر به شروع جنگ اسرائیل و حماس شد.

خبرگزاریهای دولتی جمهوری اسلامی از جمله «ایرنا» و «ایسنا» با انتشار پیام این جبهه اصولگرا در تجلیل از محمدرضا زاهدی، بر نقش او تاکید کردند.

ایرنا در گزارش دیگری نیز با انتشار پیام گردان‌های عزالدین القسام اعلام کرد که زاهدی در تشکیل «جبهه مقاومت» نقش بارزی ایفا کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در پیامی به مناسبت کشته‌شدن این سردار سپاه پاسداران و همراهانش با تاکید بر پشیمان‌کردن و مجازات اسرائیل گفته بود که زاهدی از دهه شصت «چشم انتظار شهادت» بود.

در حمله هوایی اسرائیل به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق، در روز دوشنبه 13 فروردین، محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی به همراه چند افسر دیگر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید