کوثری نماینده مجلس ایران: عوامل «جبهه مقاومت» به حمله دمشق پاسخ می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تهدیدات و واکنش‌های مقامات جمهوری اسلامی به حمله اسرائیل به ساختمان وابسته به کنسولگری ایران در دمشق، اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران و عضو سابق سپاه پاسداران مدعی شد که عوامل موسوم به «جبهه مقاومت» یعنی گروه‌های نیابتی شبه‌نظامی ایران در منطقه، به این حمله پاسخ می‌دهند.
کوثری چهارشنبه 15 فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» گفت: «می‌گویند اسرائیل به دنبال درگیری مستقیم با ایران است؛ آنقدر عوامل در جبهه مقاومت هستند که این کار را حتما انجام خواهند داد، لازم هم باشد خودمان این کار را می‌کنیم.»

او در ادامه تاکید کرد: «ما قطعا این را حق خودمان می‌دانیم که در جای مناسب ضربه‌‌ای بر پیکره این رژیم اشغالگر زده شود حتما در زمان مناسب این کار را انجام خواهیم داد.»

هم‌زمان، گروه‌های مسلح عراقی موسوم به «مقاومت اسلامی»، سه‌شنبه 14 فروردین در بیانیه‌ای اعلام کردند که پایگاه «تل‌ نوف» اسرائیل را هدف حملات پهپادی قرار دادند.
در همین حال، ابوآلاء الولائی، دبیر کل گروه شبه‌نظامی «گردان‌های سید شهدا» در توییتی در «ایکس» خطاب به نیروهای اسرائیلی نوشت: «جهنم را خواهید دید».

همزمان، فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» سه‌شنبه از انهدام یک شناور بدون سرنشین (شهپاد) حوثی‌ها خبر داد.

روز گذشته، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد پایگاه التنف در سوریه نیز هدف حمله پهپادی قرار گرفت که نخستین حمله شبه‌نظامیان عراق به پایگاه‌های آمریکا از فوریه گذشته است که ظاهرا در پاسخ به حمله به کنسولگری ایران در دمشق انجام شده است.

حزب‌الله لبنان هم روز گذشته تهدید کرد که پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، در راه است.

بر اساس آنچه مقامات سوری و ایرانی اعلام کردند، 11 نفر از جمله دو فرمانده و پنج عضو دیگر سپاه پاسداران در حمله اسرائیل به مقر کنسولگری ایران در دمشق کشته شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید