وزیر نفت ایران: با هدف کنترل مصرف بنزین کارت‌های سوخت جایگاه‌داران حذف خواهد شد

کارشناسان معتقدند که حکومت ایران با سهمیه‌بندی سوخت، محدود کردن و حذف کارت سوخت، به سمت افزایش قیمت بنزین گام برمی‌دارد، آنچه که به احتمال زیاد بروز ناآرامی‌ها و اعتراض‌های مردمی را به دنبال خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جواد اوجی، وزیر نفت ایران اعلام کرد که کارت سوخت اضطراری حذف خواهد شد و سوخت‌گیری تنها از طریق کار سوخت خودرو انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، چهارشنبه 15 فروردین، وزیر نفت ایران در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: «در قانون بودجه 1403 قانون‌گذار وزارت نفت را مکلف کرده که در سال جدید 95 درصد عملیات سوخت گیری با کارت سوخت شخصی انجام شود».

اوجی در ادامه گفت که یکی از راه‌های کنترل مصرف بنزین استفاده از کارت سوخت خودروهاست و با آمادگی لازم از یک هفته تا 10 روز آینده، فرآیند سوخت‌گیری تنها از طریق کارت‌های سوخت شخصی انجام خواهد شد.

جعفر سالاری نسب، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، در همین رابطه گفت: «وضعیت کارت‌های سوخت اضطراری در جایگاه‌ها با توجه به قانون بودجه 1403 محدود خواهد شد، اما این به معنای جمع آوری کارت‌های اضطراری طی هفته جاری در جایگاه‌ها نیست».

از ابتدای دوره ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی تا کنون هر از گاهی زمزمه‌هایی در رابطه با جبران کسری بودجه دولت از طریق افزایش قیمت بنزین به گوش می‌رسید، اما تا پایان سال گذشته حکومت آن را به انجام نرساند.

کارشناسان معتقدند که حکومت ایران با سهمیه‌بندی سوخت، محدود کردن و حذف کارت سوخت، به سمت افزایش قیمت بنزین گام برمی‌دارد، آنچه که به احتمال زیاد بروز ناآرامی‌ها و اعتراض‌های مردمی را به دنبال خواهد داشت.

در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، در آبان 1398، اجرایی شدن افزایش 200 درصدی قیمت بنزین باعث اعتراضات گسترده مردمی شد. در نهایت این اعتراضات با سرکوب حکومت ایران مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز در ناآرامی‌های آبان 98 در ایران، دست‌کم 1500 معترض در شهرهای مختلف این کشور، توسط نیروهای امنیتی و سپاه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید