قیمت هر دلار آمریکا از مرز 63 هزار تومان عبور کرد

به باور کارشناسان افزایش قیمت دلار در ایران در اولین روز بعد از تعطیلات نوروزی، هنوز ابتدای صعود نرخ ارزهای خارجی در سال جدید است و بایستی منتظر نوسانات شدیدتری در بازار ارز ایران بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با توجه به گزارش‌های غیر رسمی، امروز هر دلار آمریکایی در بازار آزاد ایران معادل 63 هزار و پنجاه تومان معامله شد. این نرخ در روزهای ابتدایی سال جدید به سقف 61 هزار و 350 تومان رسیده بود.

وب‌سایت «ایران بروکر» که در زمینه ارزیابی و اعتبارسنجی بسترهای معاملاتی و نهادهای مالی فعالیت می‌کند، سه‌شنبه 14 فروردین در گزارشی اعلام کرد که تحت تاثیر حمله هوایی اسرائیل به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق، قیمت دلار در معاملات آنلاین سقف 64300 تومان را رد کرده است.

به گزارش این وب‌سایت، با توجه به نمودارهای قیمتی درج شده برای تتر در صرافی‌های ایرانی مثل نوبیتکس، این حمله منجر به افزایش بیش از 3 هزار تومانی قیمت دلار در معاملات پشت خطی شده است.

پایگاه خبری «تجارت نیوز»، نیز در گزارشی اعلام کرد که قیمت دلار آمریکایی در شروع معاملات نقدی نخستین روز فعالیت بازارها بعد از تعطیلات نوروز سقف تاریخی خود را شکست.

تجارت نیوز به‌رغم تاکید بر شکست سقف تاریخی دلار، اما احتمالا به دلیل تفاوت قیمتهای فاحش دلار در برابر تومان، اشاره‌ای به قیمت واقعی دلار در بازار آزاد نکرده است.

بر اساس این گزارش، امروز در بازار آزاد هر یورو معادل 67500 تومان و هر پوند بریتانیا با رقم 78هزار و 890 تومان معامله می‌شود.

صعود قیمت دلار آمریکایی مقابل تومان، در حالیست که انتظار می‌رفت در هفته دوم سال همچنان قیمت دلار در رکود بعد از تعطیلات نوروز باقی بماند، اما تنش‌های سیاسی بار دیگر اهرم رشد قیمت دلار شد.

به باور کارشناسان افزایش قیمت دلار در ایران در اولین روز بعد از تعطیلات نوروزی، هنوز ابتدای صعود نرخ ارزهای خارجی در سال جدید است و باید منتظر نوسانات شدیدتری در بازار ارز ایران بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید