کشته‌شدن فرماندهان سپاه در دمشق؛ رئیسی: حمله اسرائیل بی‌پاسخ نخواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در اظهاراتی گفت که حمله اسرائیل به ساختمان [مجاور] کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق بی‌پاسخ نخواهد ماند.

رئیسی، سه‌شنبه 14 فروردین طی بیانیه‌ای این حمله اسرائیل را محکوم کرد و آن را «تهاجم غیرانسانی و نقض آشکار مقررات بین‌المللی» خواند.

او درباره حمله اسرائیل به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در منطقه المزه در دمشق که منجر به کشته‌شدن تعدادی از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه‌پاسداران شد، گفت که «جنایت ناجوانمردانه اسرائیل بی‌پاسخ نخواهد ماند.»

رئیسی در پایان دلیل هدف قرار دادن فرماندهان ایرانی توسط اسرائیل را شکست مکرر این کشور برابر گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران موسوم به «جبهه مقاومت» دانست.

بر اساس آنچه مقامات سوری و ایرانی اعلام کردند، 11 نفر از جمله دو فرمانده و اعضای سپاه پاسداران در حمله روز گذشته اسرائیل به مقر کنسولگری ایران در دمشق کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که «موشک‌های اسرائیل، ساختمان متصل به سفارت ایران در بزرگراه المزه در دمشق را منهدم کرد»

سپاه پاسداران ایران شامگاه دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، علاوه بر محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی پنج افسر دیگر به نام‌های حسین امان اللهی، سید مهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و علی صالحی روزبهانی كشته شدند.

از سوی دیگر حسين اكبری، سفیر ایران در سوریه در واکنش به این حادثه در یک نشست خبری در دمشق گفت که «ساختمان کنسولگری ایران در دمشق توسط جنگنده‌های اف-35 و با 6 موشک مورد حمله قرار گرفت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size