خبرگزاری «فارس»: پرونده متهم قتل مهران سماک دوباره بررسی می‌شود

در جریان اعتراصات سراسری سال 1401، پس از شادی مردم به دلیل باخت تیم فوتبال ایران برابر آمریکا، مهران سماک در هشتم آذر، در بندرانزلی هدف شلیک سرهنگ جوانمردی قرار گرفت و جانباخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران از بررسی مجدد پرونده محکومیت سرهنگ جوانمردی، قاتل مهران سماک خبر داد.

فارس، دوشنبه 13 فروردین، اعلام کرد که حکم قصاص جعفر جوانمردی، متهم پرونده مهران سماک از جانباختگان اعتراضات سراسری 1401 قطعی نیست و به علت نقص‌های متعدد قرار است دوباره بررسی شود.

این خبرگزاری با ادعای اینکه «بسیاری» معتقدند که این حادثه حین ماموریت پلیس اتفاق افتاده است، نوشت: «حکمی سختگیرانه توسط قاضی صادر شد و عملا این موضوع منجر به تضعیف پلیس خواهد شد».

در جریان اعتراصات سراسری سال 1401 در ایران، پس از شادی مردم به دلیل باخت تیم فوتبال ایران برابر آمریکا، مهران سماک در هشتم آذر، در بندرانزلی هدف شلیک سرهنگ جوانمردی قرار گرفت و جانباخت.

وکیل خانواده مهران سماک، هشتم فروردین از تایید دوباره حکم قصاص جوانمردی در دادگاه نظامی قزوین خبر داده بود. حکم قصاص در این پرونده در سال گذشته توسط دیوان عالی کشور نقض و به شعبه هم‌عرض ارسال شده بود.

فارس در ادامه افزود: «مسئولان قوه‌ قضائیه اطمینان دادند که حکم صادره درحال حاضر قابلیت اجرا ندارد و با تکمیل پرونده باید بررسی‌های جامع‌تری نسبت به آن صورت بگیرد».

به گزرش سازمان‌های حقوق بشری در جریان اعتراضات سال 1401 در ایران دست‌کم 551 معترض به دست نیروهای امنیتی کشته شدند که دست‌کم 49 نفر آنان زن و 68 نفر کودک بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید