سازمان امور مالیاتی ایران: مالیات بر ارزش افزوده افزایش یافت

به باور کارشناسان افزایش مالیات بر ارزش افزوده، اثرات تورمی و رکودی خواهد داشت و در جامعه نگرانی ایجاد خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایلنا»، پنجشنبه نهم فروردین خبر داد که معاونت درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در ابلاغیه‌ای نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1403 را به میزان یک درصد افزایش داده است.

این خبرگزاری با انتشار تصویری از ابلاغیه رسمی این سازمان به اداره کل امور مالیاتی، اعلام کرد که مالیات بر ارزش افزوده در سال 1403 از 9 درصد به 10 درصد افزایش یافته است.

در این ابلاغیه آمده است بر اساس قانون بودجه 1403 و به منظور تامین منابع لازم برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و صندوق فولاد، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1403 به میزان یک واحد درصد از 9 درصد به 10 درصد افزایش یافته است.

به باور کارشناسان افزایش مالیات بر ارزش افزوده، اثرات تورمی و رکودی خواهد داشت و در جامعه نگرانی ایجاد خواهد کرد، چون هر افزایشی که انجام می‌شود، افزایش دیگری در بخش‌های مختلف جامعه را در برخواهد داشت.

مالیات بر ارزش افزوده یکی از انواع مالیات است که باید در کنار مالیات‌های دیگر به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود؛ بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده باید تمامی عرضه‌ کنندگان کالاها و خدمات غیر از قیمت کالا یا خدمت عرضه‌ شده، به‌ صورت درصدی این مالیات را از بهای فروش کالاها یا خدمات، از خریداران گرفته و به‌ صورت دوره‌ای به سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید