کاهش 17 درصدی ورودی آب به سدهای ایران

کارشناسان در سال‌های گذشته همواره سیاست‌های جمهوری اسلامی در حوزه آب را مورد انتقاد قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایرنا» چهارشنبه، هشتم فروردین در گزارشی به نقل از شرکت مدیرت منابع ایران وابسته به وزارت نیرو، از کاهش 17 درصدی میزان آب ورودی سدهای کشور از ابتدای سال آبی نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، میزان پرشدگی سدهای ایران از ابتدای سال آبی جاری تا پنجم فروردین امسال، به طور میانگین به 52 درصد افزایش یافت، در حالی که نسبت به سال آبی گذشته 4 درصد افت را نشان می‌دهد.

بازه زمانی هر سال آبی از ابتدای مهر هر سال تا آخر شهریور سال بعد خواهد بود.

ایرنا در ادامه این گزارش می‌افزاید: «از ابتدای سال آبی جاری تا 5 فروردین، 16 میلیارد و 340 میلیون متر مکعب آب وارد سدها شده است، در حالی که سال گذشته این عدد 19 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب بوده است»، بر این اساس میزان آب وارد شده به سدها نسبت به سال گذشته بیش از سه میلیارد متر مکعب کاهش داشته است.

بحران آب یکی از بزرگترین مشکلات مردم و حاکمیت ایران است که تمامی جوانب زندگی و صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.

حاجی کریم، رئیس فدراسیون آب ایران در چهارم بهمن سال گذشته در گفت‌وگو با روزنامه «شرق» اعلام کرده بود که که 65 درصد از ساکنان ایران در شرایط فقر آبی شدید زندگی می‌کنند.

کارشناسان در سال‌های گذشته همواره سیاست‌های جمهوری اسلامی در حوزه آب را مورد انتقاد قرار داده و نسبت به فلاکت و ورشکستگی آبی در این کشور هشدار جدی داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید