افزایش 46 درصدی نرخ تعرفه‌های پزشکی در ایران

به اعتقاد کارشناسان، افزایش نرخ تعرفه‌های پزشکی در شرایط فعلی اقتصادی، مردم را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان نظام پزشکی ایران، از رشد 46 درصدی نرخ تعرفه‌های پزشکی در سال 1403 در این کشور خبر‌ داد.

خبرگزاری «ایسنا»، دوشنبه ششم فروردین، به نقل از رضا لاری‌پور، معاون فنی و نظارت معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به تصویب و تعیین تکلیف نرخ تعرفه‌های خدمات بهداشتی درمانی 1403 در اولین جلسه هیات دولت در سال جدید، نوشت: «اگرچه تعرفه‌ها قبل از شروع سال جدید به هیات دولت نرسید، ولی امسال با پیگیری‌های رییس کل سازمان نظام پزشکی و همراهی و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در اولین جلسه هیات وزیران و زودتر از سال گذشته، نرخ تعرفه‌ها تصویب شد».

لاری‌پور افزود: «به دلیل منجمد ساختن تعرفه‌ها در سالیان گذشته، هر گونه افزایش تعرفه‌ای حتی با این مقدار هم که برای اولین بار رخ داده و تلاش و همراهی بسیاری از ذینفعان حتی بیمه‌های سراسر کشور را به دنبال داشته، اما همچنان این عدد تکافوی مراکز درمانی و جامعه پزشکی را نمی‌دهد».

پیشنهاد افزایش 46 درصدی نرخ تعرفه‌های پزشکی 1403، در 24 دی‌ماه سال گذشته به تصویب شورای عالی بیمه ایران رسیده‌ بود و در نهایت هیات دولت این رقم پیشنهادی را تصویب کرد؛ قرار بر این است که تعرفه‌های جدید به سرعت ابلاغ شود و نرخ مصوب از ابتدای فروردین ماه مورد اعمال قرار گیرد.

به اعتقاد کارشناسان، افزایش نرخ تعرفه‌های خدمات بهداشتی درمانی در شرایط فعلی اقتصادی، شهروندان را با مشکلات جدی مواجه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size