پلیس راهور ایران: بر اثر تصادفات نوروزی 373 نفر جان خود را از دست دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایلنا» به نقل از جانشین پلیس راهور ایران گزارش داد که در اثر تصادفات در تعطیلات نوروزی، تا کنون 373 نفر جان خود را از دست دادند.

سیاوش محبی جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، روز شنبه چهارم فروردین در گفتگو با ایلنا اعلام کرد که تا امروز صبح چهارم فروردین، در تعطیلات نوروزی 373 نفر به دلیل سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند و حدود 10 هزار و 500 نفر نیز مجروح شده‌اند.

محبی در مورد آخرین وضعیت راه‌ها به ایلنا گفت: «امروز شروع مرحله دوم سفرهای نوروزی آغاز شده و هم‌زمان بازگشت مسافران نیمه اول سفرهای نوروزی را هم داریم، به همین دلیل در اکثر محورهای مواصلاتی استان‌های سراسر کشور بخصوص استان‌های زیارتی و سیاحتی و استان‌های شمالی از ترافیک پرحجمی به صورت رفت و برگشت برخوردار هستند».

او به رانندگان توصیه کرد که قبل از حرکت استراحت کافی داشته باشند و برای بازگشت دو تا سه برابر زمان عادی وقت درنظر بگیرند و شتابی برای رسیدن به مقصد نداشته باشند.
اظهارات جانشین پلیس راهور، در رابطه با آمار جانباختگان و مجروحین در چهار روز اول سال جدید در حالی بیان می‌شود که به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیمور حسینی، رییس این نهاد راهنمایی و رانندگی ایران، در یکم اسفند 1402 گفته بود که در نوروز 1402 در پی تصادفات رانندگی 1217 نفر جان خود را از دست دادند که نسبت به سال 1401 افزایش شش درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش تسنیم در 26 اسفند سال گذشته نیز، رییس پلیس راهور از افزایش 4.9 درصدی درصدی جان‌باختگان تصادفات خبر داد و گفته بود که در سال 1402 در تصادفات 17 هزار و 177 نفر جان خود را از دست دادند.

ایران یکی از کشورهایی است که دارای آمار بالای مرگ و میر در سوانح جاده‌یی است. کارشناسان معتقدند که علاوه بر عدم احتیاط رانندگان، جاده‌های نامناسب و خوردوهای ناامن هر ساله باعث افزایش این آمار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید