عکس‌های جنجالی روباه‌های آویزان‌شده در چالوس؛ متهم بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا» در گزارشی روز شنبه چهارم فروردین، از بازداشت یک فرد شکارچی متهم به شکار چهار روباه و‌نمتیش عکس‌های آویزان شده آنها در منطقه چالوس خبر داد.

به گزارش ایرنا داستان از آنجا شروع شد که روز چهارشنبه هفته گذشته تصاویر منتشر شده از چهار روباه آویزان شده از یک درخت در محوطه یک بنای مسکونی در روستای دلیر منطقه چالوس، با اعترض فعالان محیط زیست و کاربران شبکه‌‌ای اجتماعی روبرو شد و در نهایت با پیگیری مسئولان، فرد خاطی شناسایی و دستگیر شد.

مرتضی سحرخیر، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس، در گفتگو با ایرنا گفت: «بنا به دستور رئیس دادگاه عمومی و انقلاب بخش مرزن‌آباد و همراهی ماموران پلیس امنیت اطلاعات انتظامی، این فرد متهم به شکار این چهار قلاده روباه، عصر دیروز جمعه دستگیر و راهی زندان نوشهر شد».

کارشناسان محیت زیست معتقدند که شكارچیان غیرمجاز در ایران آفت‌های حیات وحش هستند، آنان لطمه‌های جبران‌ناپذیری را بر پیکر زیست‌بوم وارد می‌کنند.

سال گذشته پایگاه خبری «اقتصاد نیوز» در رابطه با شکار غیرمجاز در ایران در گزارشی اعلام کرد: «به گفته مسئولان یگان حفاظت محیط‌زیست، 90 درصد از تخلفات مربوط به حیات وحش و شکار کشف نمی‌شود».

به دلیل نبود قوانین سخت‌گیرانه شکار در ایران، برخی از شکارچیان به كشتار گونه‌های كمیاب و در معرض انقراض حیوانی می پردازند، آنچه که همواره اعتراض و هشدارهای مکرر فعالان محیط زیست را به دنبال داشته‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید