ترکیه «سرکرده» یکی از شبکه‌های اصلی سایت‌های قمار در ایران را بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی یرلی‌کایا، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد، سعدالله امیرشقاقی، که به عنوان «سرکرده» یکی از شبکه‌های اصلی سایت‌های قمار در ایران معرفی شده، در حال آماده شدن برای فرار به خارج از ترکیه، در شهر ازمیر این کشور بازداشت شده است.
یرلی‌کایا در حساب خود در شبکه «ایکس» با نشر ویدیوی بازداشت امیرشقاقی نوشت که او به اتهام «شرط‌بندی غیرقانونی در ایران و پولشویی در ترکیه» بازداشت شده است.


در پی انتشار این خبر، بسیاری از خبرگزاری‌های ایران در واکنش به این خبر، اقدام دولت ترکیه را در راستای ادامه همکاری‌های امنیتی این کشور با ایران قلمداد کردند.
اسدالله امیرشقاقی، با نام مستعار «سعید امیری» که از او به پدرخواند قمار در ترکیه یاد می‌شود، به همراه پسرش فرشید ملقب به مونتیگو، جهت گسترش شبکه قمار، بسیاری از چهره‌های فضای مجازی استخدام کرده بودند.
پیشتر در دی ماه 1399، میلاد حاتمی از جمله «شاخ‌های مجازی» و همکار امیرشقاقی نیز در ترکیه بازداشت و اسفند همان سال به ایران مسترد شد.
بر اساس گزارش‌های خبرگزاری میزان، از جلسات محاکمه میلاد حاتمی، او از سعدالله امیرشقاقی به عنوان سرشاخه شبکه قمار نام برده است.
هنوز حکم میلاد حاتمی اعلام نشده، اما جلسات دادگاه او را به «اتهام افساد فی‌الارض» و «دایر کردن مرکز قمار و تشویق به فساد» برگزار شده است.
با توجه به ارتباط امیرشقاقی به عنوان سرشاخه میلاد حاتمی، در صورت استرداد او به ایران، احتمالا با احکام سنگین قضایی مواجه خواهد شد.


Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size