ایلنا: صدیقه وسمقی، پژوهشگر دینی در منزلش در تهران بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایلنا» گزارش داد صدیقه وسمقی، پژوهشگر دینی روز شنبه 26 اسفند در منزلش در تهران بازداشت شده است.
محمود علیزاده طباطبایی، وکیل صدیقه وسمقی، در گفت‌وگو با ایلنا ضمن تایید خبر بازداشت موکلش از اتهام موکلش اظهار بی اطلاعی کرد.

با این حال، طباطبایی به به ایلنا گفته که خانم وسمقی یک‌سال حکم حبس قطعی داشتند که احضار شده بودند. او در ادامه افزود: «خانم وسمقی به من اعلام وکالت کرده بودند و بازپرس گفت که باید خودشان بیایند. ایشان هم گفتند تا نگویند اتهامم چیست من نمی‌روم که امروز آمدند منزل‌شان و بازداشت‌شان کردند».

هم‌زمان، محمد ابراهیم‌زاده، همسر صدیقه وسمقی نیز در گفتگو با سایت «امتداد»، با تایید خبر بازداشت این حقوقدان، گفت: «چهار مامور از طریق زنگ یکی از همسایه‌ها وارد ساختمان شده و گفتند که اگر در را باز نکنید با شکستن آن وارد منزل می‌شویم، تلفن همراه و لب‌تاپ شخصی همسرم را هم ضبط کردند، گفتند که خانم وسمقی با تلفن خودشان تماس می‌گیرد تا اقدامات لازم برای پیگیری مسئله را داشته باشید، منتظر تماس همسرم هستیم، هنوز هیچ اطلاعی از وضعیت محل نگهداری یا نهاد بازداشت‌کننده به شکل شفاف ندارم».
گفتنی است که وسقمی پیشتر، مخالفت خود را با حجاب اجباری اعلام کرده بود و در اعتراض به کشته شدن آرمیتا گراوند، حجاب خود را از سر برداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید