آمریکا یک شبکه‌ قاچاق فناوری‌های حساس به ایران را تحریم کرد

برایان نلسون، دستیار وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت که بانک مرکزی ایران «نقش اساسی» در ارائه حمایت مالی از حزب‌الله لبنان و نیروی قدس، بازوی خارجی سپاه پاسداران ایران ایفا می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شامگاه جمعه شبکه‌ای از شرکت‌ها و افراد را به دلیل قاچاق فناوری‌های حساس از ده‌ها موسسه آمریکایی به نهادهای ایرانی از جمله به بانک مرکزی ایران، تحریم کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری، تحریم‌های اصلی مربوط به «شرکت خدمات انفورماتیک» بازوی فناوری بانک مرکزی ایران است. این وزارتخانه همچنین تعدادی از موسسات مظنون به وابستگی به شرکت خدمات انفورماتیک مستقر در ترکیه و سه فرد مظنون به ارتباط با آن از جمله «پوریا میردامادی» که دارای تابعیت دوگانه ایرانی و فرانسوی است را تحریم کرد.

برایان نلسون، دستیار وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت که بانک مرکزی ایران «نقش اساسی» در ارائه حمایت مالی از حزب‌الله لبنان و نیروی قدس، بازوی خارجی سپاه پاسداران ایران ایفا می‌کند.

نلسون در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده همچنان از همه ابزارهای موجود برای برهم زدن تلاش‌های غیرقانونی رژیم ایران برای خرید فناوری حساس آمریکایی استفاده می‌کند».
قابل ذکر است که تحریم‌های وزارت خزانه داری به معنای مسدود کردن هرگونه دارایی آمریکایی مرتبط با افراد و نهادهای مشمول تحریم، و منع معامله آمریکایی‌ها با آنها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید