«ایرنا» به نقل از منابع: تبادل پیام ایران و آمریکا محدود به مذاکرات رفع تحریم‌ها است

تکذیب مذاکرات مخفیانه آمریکا و ایران از سوی این منبع که ایرنا به هویت فرد اشاره‌ای نکرده در حالیست که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به این فایننشال تایمز گفته است ما کانال‌های زیادی برای ارسال پیام به ایران داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا»، گزارش روزنامه «فایننشنال تایمز» درباره مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران بر سر حملات حوثی‌ها در دریای سرخ را تکذیب کرد.

این منبع، پنج‌شنبه 24 اسفند، با تکذیب ادعای فایننشال تایمز مبنی بر گفت‌وگوی غیرمستقیم دو هیئت ایرانی و آمریکایی پیرامون موضوعاتی همچون تحولات دریای سرخ گفت که تبادل پیام‌ها و گفت‌وگوهای غیرمستقیم صرفا محدود در چارچوب مذاکرات رفع تحریم است.

فایننشال تایمز، چهارشنبه 23 اسفند در گزارشی خبر داد که مذاکرات غیرمستقیم بین آمریکا و ایران در ماه ژانویه در عمان بر سر جلوگیری از حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ انجام شده است. به گفته این روزنامه، این اولین مذاکرات بین تهران و واشینگتن در ده ماه گذشته بوده است.

به گزارش ایرنا، این منبع آگاه افزود که رفع تحریم‌ها همواره در دستور کار طرف ایرانی بوده و تبادل پیام با طرف‌های مقابل با هدف انتقال شفاف مواضع جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ادامه داشته است.

تکذیب مذاکرات مخفیانه آمریکا و ایران از سوی این منبع که ایرنا به هویت فرد اشاره‌ای نکرده در حالیست که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به فایننشال تایمز گفت ما کانال‌های زیادی برای ارسال پیام به ایران داریم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید