گروسی از گفت‌وگو با پوتین درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هفته گذشته با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره برنامه هسته‌ای گفت‌وگو کرده است.

«رویترز» به نقل از خبرگزاری روسی «تاس» اعلام کرد که رافائل گروسی، پنج‌شنبه 24 اسفند، در یک کنفرانس مطبوعاتی در توکیو، با کم اهمیت جلوه‌دادن احتمال وقوع یک جنگ هسته‌ای، از دیدار خود در هفته گذشته با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و گفت‌وگو با او در مورد برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

تا کنون خبری از جزئیات گفت‌وگوی گروسی و پوتین در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران منتشر نشده است.

به گزارش رویترز سخنان گروسی در مورد عدم وقوع جنگ هسته‌ای در حالیست که ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه به غرب گفت که روسیه از نظر فنی برای جنگ هسته‌ای آماده است و اعزام نیرو از سوی آمریکا به اوکراین، تشدید قابل توجه درگیری‌ها را به دنبال خواهد داشت؛ پوتین در ادامه افزود که نیازی به استفاده از سلاح هسته‌ای در اوکراین نمی‌بیند.

گروسی، در روز آغازین نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در دوشنبه 14 اسفند، از ایران خواست به طور کامل و بدون ابهام با اژانس همکاری کند.

او در بخشی از بیانیه آغازین این نشست، به مسائل پادمانی باقی‌مانده ناشی از تعهدات ایران و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای این کشور پرداخت و گفت: «هیچ پیشرفتی درباره تحقیقات درمورد تاسیسات هسته‌ای مخفی ایران حاصل نشده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید