دست‌کم 15 کشته و پنج هزار مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری در ایران

دست‌کم 15 کشته و پنج هزار مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورژانس کشور ایران اعلام کرد که از ابتدای اسفند تا شب گذشته 4720 نفر در حوادث مربوط به چهارشنبه‌ سوری مصدوم شدند که حال برخی از آنان وخیم است.

بابک یکتا پرست، سخنگوی اورژانس کشور، صبح چهارشنبه 23 اسفند، اعلام کرد که 15 نفر در حوادث مربوط به چهارشنبه سوری جان خود را از دست داده‌اند و از ابتدای اسفند تا شب گذشته 4720 نفر مصدوم شدند که حال برخی از آنان وخیم است.

یکتاپرست، با اشاره به کاهش آمار فوتی‌های حوادث چهارشنبه سوری در مقایسه با سال گذشته، تصریح کرد: 257 مورد قطع عضو، 1594 مورد آسیب چشمی و 1282 مورد سوختگی داشتیم که 72 درصد موارد سوختگی در رده سنی زیر 22 سال بوده‌اند.

اعلام این آمار رسمی در حالیست که جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور، در ساعت 22 شب گذشته گفته بود: از اول اسفند تا ساعت 22:30 در جمع 2100 نفر دچار مصدومیت شدند. شمار مصدومان قطع عضو 152 نفر، آسیب به چشم 700 مورد و سوختگی 681 مورد بوده است.

این اختلاف آمار، افزایش حوادثهای مربوط به چهارشنبه سوری در شب گذشته تا بامداد صبح امروز را نشان می‌دهد که در نوع خود کم‌سابقه است.

هر ساله در چهارشنبه آخر سال در ایران، با برپایی مراسم چهارشنبه سوری، حوادث غیر مترقبه فراوانی گزارش می‌شود که زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته است؛ بر اساس گزارش‌ها اکثر این حوادث به دلیل آتش‌بازی و استفاده از مواد محترقه و انفجاری رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید