تجارت نیوز: حداقل هزینه سفره شب عید در ایران بیش از یک میلیون تومان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«تجارت نیوز» در گزارشی با بررسی بازارهای مختلف اعلام کرد که حداقل هزینه سفره شب عید نوروز در ایران، بیش از یک میلیون تومان است.

در گزارشی که در روز 21 اسفند، توسط تجارت نیوز منتشر شده است، با اشاره به اینکه چند سالیست پایان سال بوی گرانی را با خود می‌آورد، آشکار می‌سازد که گذشته از هزینه‌های همیشگی همچون لباس و پوشاک، خوراک، آجیل و غیره، حداقل هزینه سفره شب عید نوروز و هفت سین نیز از یک میلیون تومان عبور کرده است.

تجارت نیوز در ادامه این گزارش می‌افزاید که تنها برای تهیه یک وعده سبزی پلو با ماهی حداقل باید هزینه بیش از نیم‌میلیون تومانی را متحمل شوند. بررسی نرخ‌های موجود در شرایط کنونی بازار حاکی از آن است که اکنون یک کیلو ماهی قزل‌آلا دست‌کم 230 هزار تومان قیمت دارد.

به عقید کارشناسان مردم ایران در حالی روزهای اولیه ماه رمضان را سپری می‌کنند و به پیشواز عید نوروز می‌روند که وضعیت بد اقتصادی کمر اکثریت مردم ایران به ویژه اقشار کم‌درآمد را شکسته است.

اعتماد آنلاین نیز با انتشار یک اینفوگرافی درباره هزینه سرسام آور کالاهای مصرفی در ماه رمضان می‌نویسد: «ماه رمضان در حالی فرا می‌رسد که قیمت اقلام و کالا‌های مصرفی در وعده افطار و سحر نسبت به رمضان گذشته چندین برابر شده است».

اعتماد آنلاین اضافه می‌کند که کمترین هزینه سفره افطاری برای یک خانواده 4-5 نفره چیزی حدود 900 هزار تومان است.

مردم ایران در حالی به پایان سال نزدیک می‌شوند که در سال جاری نسبت به سال گذشته، با کاهش رشد اقتصادی ، صعود قیمتها، افزایش نرخ ارز، افزایش تورم و تداوم تورم بالا روبرو بوده‌اند و همین باعث کوچکتر شدن سفره آنان به نسبت سالهای گذشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید