هلال احمر سیستان و بلوچستان: 59 هزار نفر تحت تاثیر سیلاب اخیر آسیب دیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی سجادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در اظهاراتی گفت که، سیلاب در جنوب این استان، تاکنون 13 هزار و 591 خانوار شامل 59 هزار و 287 نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

سجادی، دوشنبه 21 اسفند، در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا»، با اشاره به اینکه 102 نفر از سیلاب «رهاسازی شدند»، گفت: «با تلاش امدادگران، 1325 خانوار شامل پنج هزار و 299 نفر اسکان اضطراری پیدا کردند».

او افزود: «یک‌ هزار و 240 امدادگر و نجاتگر در جنوب این استان در حال امدادرسانی به سیل زدگان هستند و در 822 روستا امدادرسانی کرده‌اند».

بارندگی‌‌ها در جنوب و شرق ایران به ویژه در بلوچستان، از ششم اسفند 1402 آغاز شد که سرریز شدن سدها و بروز سیلاب، خسارت‌های زیادی در بخش‌های مختلف زیرساختی و کشاورزی در این استان را به دنبال داشت.

بارش‌ها منجر به وقوع آبگرفتگی و سیلاب در 16 شهرستان و یک هزار و 947 روستا در بلوچستان شد و همچنین مسدود شدن راههای ارتباطی و آسیب پل‌ها، آبگرفتگی منازل در جنوب این استان و سرریز شدن سدهای مخزنی را در پی‌ داشت.

در حالیکه خبرگزاری‌های دولتی از اعزام امدادگران و ارسال کمک به مناطق سیل‌زده خبر می‌دهند؛ اما سازمان حقوق بشری «حال وش» که در حوزه مسائل استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کند، از عدم رسیدگی مسئولین به مناطق سیل‌زده و سیل‌زدگان خبر می‌دهد.

عملکرد دولت در کمک به مناطق سیل‌زده و فراهم کردن تسهیلات و همچنین حضور دیرهنگام مسئولان در این مناطق، انتقادهای بسیاری را متوجه دولت و نهادهای مسئول کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید