رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در آب‌های خلیج عمان

بخش عملیاتی این رزمایش مشترک در آب‌های خلیج عمان در دریای عرب انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه، دوشنبه 21 اسفند، اعلام کرد که گروهی از ناوگان اقیانوس آرام روسیه به فرماندهی رز‌مناو موشک‌انداز «واریاگ» برای انجام تمرین‌های نظامی مشترکی تحت عنوان «کمربند امنیتی دریایی-2024» وارد بندر چابهار شد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای فاش کرد که کشتی‌های روسی در رزمایش دریایی مشترک «کمربند امنیتی دریایی-2024» که حضور نیروهای دریایی ایران و چین برگزاری می‌شود، شرکت خواهند کرد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: «این رزمایش شامل کشتی‌ها، قایق‌ها و ناوگان دریایی ایران و چین می‌شود و نمایندگانی از نیروی دریایی پاکستان، قزاقستان، آذربایجان، عمان، هند و آفریقای جنوبی به عنوان ناظر حضور خواهند داشت».

وزارت دفاع روسیه همچنین افزود: «بخش عملیاتی این رزمایش در آب‌های خلیج عمان در دریای عرب انجام می‌شود».
هدف اصلی از انجام این رزمایش انجام تمرین‌های نظامی برای تضمین امنیت فعالیت‌های اقتصادی دریایی است.

این رزمایش مشترک در آب‌های خلیج عمان در حالی انجام خواهد شد که بریتانیا در تازه‌ترین ارزیابی‌های خود، کشورهای ایران، روسیه و چین را سه تهدید امنیتی خارجی علیه منافع خود می‌داند.

ناو بزرگ «مارشال شاپوشنیکف»

شایان ذکر است که وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده است که علاوه بر رزمناو «واریاگ»، ناو بزرگ ضد‌زیردریایی «مارشال شاپوشنیکف» نیز در این رزمایش‌ها شرکت خواهد کرد.

همچنین دو ناو جنگی و یک کشتی تدارکاتی متعلق به نیروی دریایی چین و بیش از ده فروند کشتی، قایق، شناور پشتیبانی و سه فروند بالگرد متعلق به نیروی دریایی ارتش ایران در این رزمایش دریایی شرکت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید