تصویربرداری مخفیانه یک آخوند از یک زن در درمانگاهی در قم به دادگاه رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار ویدیویی از دوربین‌های مداربسته یک درمانگاه در قم که نشان می‌دهد یک آخوند مخفیانه از یک زن به بهانه «رعایت نکردن حجاب» تصویربرداری کرده و این عمل منجر به درگیری میان زن جوان و آخوند شد، حسن غریب، دادستان قم، از تشکیل پرونده قضایی در این باره خبر داد و گفت دستور شناسایی عامل پخش فیلم صادر شده است.

دادستان قم در اظهاراتی یکشنبه 20 اسفند، بدون اشاره مستقیم به مزاحمت ایجاد شده توسط این آخوند از طریق تصویربرداری مخفیانه تصریح کرد: «ما از آمرین به معروف که شرایط و مراتب آن را مراعات کرده باشند با جدیت حمایت می‌کنیم و در هر صورت به این موضوع قاطعانه، عادلانه و با سرعت رسیدگی می‌کنیم.»

Advertisement

بر اساس گفته‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی، این درگیری در روز پنجشنبه گذشته اتفاق افتاده است. انتشار این فیلم واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و سکینه پاد، دستیار رئیس جمهوری ایران در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی، روز یکشنبه در یک نشست خبری در تهران، در رابطه با این ویدئو گفت: «فیلم ناقص بیرون آمده و باید کامل آن را دید ولی در همین فیلم هم مشخص است که هر دو طرف با خشونت صحبت می‌کنند و رفتار نازیبایی دارند».

پاد افزود: «این روحانی اگر می‌خواهد امر به معروف کند چرا عکس می‌گیرد؟ حتما باید شرایط مادر را درک کرد».

برخی گزارشها از قم از بازداشت این زن و بستن درمانگاه به دلیل انتشار ویدیو از سوی کارکنان خبر داده‌اند.

این در حالی است که خبرگزاری‌های دولتی می‌گویند تاکنون کسی دستگیر نشده و تحقیقات ادامه دارد و شایعات در مورد پلمب درمانگاه یا ابطال مجوز آن صحت ندارد.

در سالهای اخیر به دلیل امتناع بسیاری از زنان ایرانی از حجاب اجباری، مقامات ایرانی همواره اعلام کرده‌اند که با زنانی که کشف حجاب کنند به شدت برخورد می‌کنند.

حکومت ایران همواره به تهدیدها و هشدارهایش درباره نوع پوشش زنان ادامه داده و محدودیت‌های زیادی را علیه زنانی که تعهدی به حجاب مورد قبول دستگاه‌های دولتی و نهادهای مذهبی ندارند اعمال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید