پلیس پرو از دستگیری یک عضو سپاه قدس ایران به اتهام طراحی حمله تروریستی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس کشور پرو اعلام کرد یک عضو نیروی قدس سپاه پاسدارن ایران به نام «مجید عزیزی» را به اتهام طراحی برای انجام یک حمله تروریستی در نشست سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در پایتخت این کشور، دستگیر کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت کشور پرو منتشر کرده مجید عزیزی، شهروند ایرانی ۵۶ ساله تابعیت پرو را نیز دارد و به «برنامه‌ریزی برای انجام یک حمله تروریستی» در حاشیه نشست سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اپک) در شهر لیما، پایتخت پرو دستگیر شده است.

اسکار آریولا، رییس پلیس پرو، اعلام کرده بود که دستگیری این فرد پس از انجام تحقیقات و در همکاری با سازمان‌های اطلاعاتی بین‌المللی صورت گرفته است.

در این بیانیه از عزیزی به عنوان عضو نیروی قدس سپاه پاسداران نام برده شده که قصد انجام حمله‌ای تروریستی علیه یک شهروند اسرائیلی در نشست اپک را داشته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های پرویی، به نقل از مقامات اداره مبارزه با تروریسم این کشور، عزیزی در زمان برداشت پول از یک بانک در مرکز لیما، به همراه یکی از همدستانش به نام والتر فرناندز فوکونوتو بازداشت شده است.

فوکونوتو که اهل پرو است با یک شهروند دیگر این کشور به نام تروسیوس لئون در طراحی این حمله تروریستی با مجید عزیزی همکاری کرده‌اند.
بر اساس گزارش‌ها، پلیس در تلاش است تا تروسیوس لئون را نیز بازداشت کند.

اسرائیل و کشورهای غربی به ویژه آمریکا همواره ایران را به دست داشتن در فعالیت‌های ترویستی در خاورمیان و جهان متهم کرده‌اند. وزارت خارجه آمریکا در گزارشی در زمینه تروریسم جهانی سال 2022 ایران را بزرگترین حامی تروریسم و تسهیل کننده فعالیت‌های تروریستی در جهان خوانده بود.

تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی مظنون اصلی حمله ترریستی به مرکز یهودیان در پایتخت آرژانتین در سال 1994 هستند که در آن 85 نفر کشته و حدود 300 نفر مجروح شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید