برگزاری جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات اقتصادی فرزندان معاون اول قوه قضائیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ایران از محاکمه دو فرزند محمد مصدق کهنمویی، معاون اول قوه قضائیه و 21 نفر دیگر به اتهام نفوذ و پولشویی خبر می‌دهند، این افراد در تیر ماه سال جاری دستگیر شدند.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 23 نفر از متهمان این پرونده، سه‌شنبه 15 اسفند، در مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی برگزار شد و در روز چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر جلسات دوم و سوم نیز برگزار شد.

به گفته نماینده دادستان «متهمین مجموعه‌ای را به منظور اعمال نفوذ بر پرونده‌های قضایی از جمله پرونده های کلان اقتصادی تشکیل داده و با سوءاستفاده از افراد صاحب منصب، اقدام به دریافت وجوهی می‌کردند.»

بر اساس اظهارات نماینده دادستان، اوج فعالیت‌های این مجموعه در 4 سال گذشته مربوط به دو پرونده تخلیه ورزشگاه شهدای قیطریه و ابر بدهکار بانکی به نام رستمی صفا بوده است. این مجموعه تنها در پرونده رستمی صفا حدود 200 میلیارد تومان مال نامشروع کسب نموده و وجوه ماخوذه در فرایند پولشویی، تبدیل به املاک، خودروهای لوکس، ویلا و... شده است.

محاکمه فرزندان معاون اول قوه قضائیه، اولین پرونده قضایی در رابطه با فساد اقتصادی مقامات جمهوری اسلامی و بستگان آنها نیست و در سالهای اخیر، همواره رسانه‌ها مقامات و بستگان بسیاری از آنان از جمله فرزندان قالیباف، هاشمی شاهرودی، علی شمخانی و... را به پولشویی، رانت‌خواری و اختلاس متهم کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید