اعدام یک زندانی به اتهام ارتباط با اسرائیل برای انفجار در کارگاه وزارت دفاع در اصفهان

خبرگزاری‌های دولتی همزمان با انتشار ویدیوهایی از انفجار پارسال در اصفهان مدعی شده‌اند که شخص اعدام‌شده عامل این انفجارها بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری صداوسیمای ایران از اعدام یک زندانی امنیتی در بامداد روز یکشنبه سیزدهم اسفند، به اتهام «ارتباط با اسرائیل برای انفجار در کارگاه وزارت دفاع در اصفهان» خبر داد.
به گزارش خبرگزاری‌های ایران هویت این فرد اعلام نشده اما به عنوان «عامل موساد» توسط دستگاه‌های امنیتی معرفی شده است.

بر اساس گزارش صدا وسیما، این فرد متهم شده بود که در ۸ بهمن سال گذشته «با هدایت افسر اطلاعاتی موساد» قصد داشته مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان را منفجر کند.
خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسدارن نیز در گزارشی نوشته، این فرد بعد از فرار از کشور، در خارج دستگیر و به ایران بازگردانده شده است.
کانال‌های تلگرامی خبرگزاری‌های دولتی همزمان با انتشار ویدیوهایی از انفجار پارسال در اصفهان مدعی شده‌اند که شخص اعدام‌شده عامل این انفجارها بوده است.
نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی همواره تعداد زیادی از متهمان را به اتهام «همکاری با دولت‌های متخاصم» از جمله اسرائیل به احکام سنگین از جمله اعدام محکوم کرده و در نهایت به رغم اعتراض‌های گسترده بین‌المللی تعداد قابل توجهی از زندانیان امنیتی را اعدام کرده است.
در آخرین مورد قبل از اعدام این زندانی امنیتی؛ مقامات قضایی ایران با اتهام مشابه، بامداد دوشنبه ۹ بهمن گذشته در زندان قزل‌حصار حکم اعدام چهار زندانی سیاسی کٌرد به نام‌های پژمان فاتحی، محمد فرامرزی، وفا آذربار و محسن مظلوم نیز را اجرا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید