کشته‌شدن یک «مستشار نظامی ایرانی» در حمله به بانیاس سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «دانشجو»، جمعه 11 اسفند از کشته‌شدن یک مستشار نظامی ایرانی با هویت رضا زارعی در پی حمله به شهر بانیاس در سوریه خبر داد.

به گفته خبرگزاری دانشجو ، زارعی در نتیجه «حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به بانیاس» کشته شد.

پیشتر دیدبان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با «العربیه» گفت، حملاتی که خانه‌ای در بانیاس را هدف قرار داد، منجر به کشته‌شدن یک «تبعه ایرانی» شد.

دیدبان تایید کرد که یک فرمانده سپاه، ایرانی و دو نفر دیگر با ملیت غیر سوری که همراه او بودند در نتیجه حمله اسرائیل به منزلی در منطقه «بطرایا» در حومه جنوبی بانیاس کشته شدند.

خبرگزاری «برنا» نیز نوشت که یک مستشار نظامی سپاه به همراه 2 تن از نیروهای حزب‌الله لبنان در حمله به بانیاس کشته شدند.

در حمله اسرائیل در ژانویه گذشته، 13 نفر از جمله 5 مستشار نظامی ایرانی در دمشق کشته شدند، این حمله ساختمانی در محله «المزه» در غرب دمشق محل پایگاه امنیتی و نظامی سوریه و یک ساختمان دیگر که فرماندهان فلسطین در آن بودند را هدف قرار داد.

در اواخر ماه دسامبر 2023، رضی موسوی، ارشدترین مشاور از فرماندهان سپاه در نزدیکی دمشق، در ابتدای ماه جاری صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش «حماس» در حومه جنوبی بیروت و وسام الطویل یکی از فرماندهان نظامی حزب الله در جنوب لبنان در عملیاتی کشته شدند که اسرائیل به این متهم شد.

این حملات، همزمان با جنگ جاری در نوار غزه که از هفت اکتبر آغاز شده، نگرانی‌های بین المللی را از گسترش آن افزایش داده است.

حملات هوایی

اسرائیل در سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی به انبار مهمات و ذخایر ایران و حزب الله در سوریه و پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه انجام داده است.

با اینکه تل‌آویو مسئولیت بیشتر این حملات را به عهده گرفته، اما بارها تاکید کرده با تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه به شدت مقابله خواهد کرد.

از آغاز جنگ غزه، اسرائیل بارها به خاک سوریه حمله کرد و چندین بار فرودگاه بین المللی «دمشق» و «حلب» و پایگاه‌های متعلق به حزب الله را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید