شورای تجاری روسیه و ایران: مسکو تهران را مجهز به فناوری استخراج نفت و گاز می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

لئونید لوزچکو، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران در اتاق بازرگانی و صنایع روسیه اعلام کرد که مسکو، تهران را مجهز به فناوری استخراج نفت و گاز در مناطقی می‌کند که امکان استخراج سخت است.

به گزارش خبرگزاری «شانا» لوزچکو گفت: «در حال انتقال فناوری به ایران برای استخراج در مناطق سخت‌گذر هستیم که امکان استخراج سخت است، همچنین ما نیز از خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی در روسیه بهره‌مند شده‌ایم.»

وی با اشاره به اینکه بیش از 2500 شرکت فناوری روسی تجربه قبلی همکاری با ایران را دارند، تصریح کرد: «تکمیل خط راه‌آهن رشت – آستارا، کریدور بین‌المللی ترانزیتی شمال – جنوب را فراهم می‌کند و باعث افزایش حجم تبادل تجاری در این کریدور می‌شود.»

تهران در 28 فوریه 2024 میزبان نشست کمیته مشترک روسیه و ایران برای همکاری تجاری و اقتصادی به ریاست الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه و جواد اوجی، وزیر نفت ایران بود.

نواک گفت، دو طرف تعدادی از اسناد همکاری از جمله پروتکل اصلاح نقشه راه همکاری علمی و فنی در صنایع نفت و گاز را امضا کردند.

شرکت روسی ترانس‌نفت و وزارت نفت ایران، یادداشت تفاهم همکاری فناوری و اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه همکاری در زمینه نگهداری و تعمیر خطوط لوله اصلی، اکتشاف چاه‌های نفت و توسعه مشترک امضا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید