آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به‌دلیل ارسال پهپاد به روسیه، اعمال خواهد کرد

جان کربی: آمادگی داریم تا اقدامات بیشتری را علیه ایران اگر به فروش موشک‌های بالستیک به روسیه اقدام کند، اتخاذ کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته سخنگوی کاخ سفید، ایالات متحده آمریکا عزم آن دارد تا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به‌دلیل پشتیبانی نظامی آن از روسیه در تهاجم به اوکراین، اعمال کند.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید پنج‌شنبه سوم اسفند گفت:« در پاسخ به حمایت مستمر ایران از جنگ وحشیانه روسیه، تحریم‌های اضافی جدیدی را طی روزهای آینده علیه تهران اعمال خواهیم کرد».

کربی در ادامه گفت: «آمادگی داریم تا اقدامات بیشتری را علیه ایران اگر به فروش موشک‌های بالستیک به روسیه اقدام کند، اتخاذ کنیم».

وی افزود که «ایران مجانی به روسیه کمک نمی‌کند. روسیه در ازای پشتیبانی از طرف ایرانی، روسیه همکاری دفاعی بی‌سابقه‌ای را با ایران ارائه می‌دهد. به‌طور کلی ایران تلاش می‌کند تا به تجهیزات نظامی به ارزش میلیاردها دلار دست یابد».

سخنگوی کاخ سفید با بیان این که روسیه از پهپادهای ایرانی برای هدف گرفتن اهدافی در اوکراین استفاده می‌کند، گفت اگر ایران ارسال پهپادها به روسیه را متوقف نکند به‌طور قاطعانه و از طریق تحریم‌ها به آن پاسخ خواهیم داد.

نیروهای اوکراینی هم‌اکنون در جنگ خود در برابر تهاجم روسیه در حالی با کمبود مهمات مواجه هستند که کنگره آمریکا روند تصویب بسته حمایتی اضافه از کییف را به تعطیلی کشانده است.

مسکو نیز برای تامین نیازهای خود و تامین سلاح‌هایی که در جنگ علیه اوکراین به‌کار می‌برد علاوه بر توسعه توانمندی‌های خود به میزان زیادی در زمینه ساخت سلاح، به کسب کمک تسلیحاتی از تهران و پیونگ یانگ روی آورده است.

کییف و کشورهای غربی، ایران را به پشتیبانی نظامی از روسیه از طریق ارسال پهپادهای مورد استفاده در حملات به اوکراین متهم می‌کنند.
این در حالی است که تهران پیش‌تر به ارسال تسلیحاتی از این نوع به روسیه اذعان کرده و تاکید کرد که ارسال این فناوری‌های پهپادی به روسیه قبل از جنگ اوکراین که در فوریه 2022 آغاز شده، انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید