متهم پرونده قتل مهرجویی و همسرش به اعدام محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین فاضلی هریکندی، رئیس‌ کل دادگستری استان البرز، از صدور حکم «قصاص نفس» برای متهم ردیف اول پرونده قتل داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی و همسرش وحیده محمدی‌فر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، فاضلی هریکندی، دوشنبه 23 بهمن خبر داد که متهمان ردیف دوم و سوم پرونده قتل مهرجویی و محمدی‌فر نیز هر یک به سی و شش سال حبس تعزیری، شلاق و دیه محکوم شده‌اند.

بنا به این گزارش، متهم ردیف چهار پرونده بابت اتهام «معاونت در شروع قتل» و «سرقت» به 8 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

مانوش منوچهری، وکیل خانواده مهرجویی، اخیرا گفته بود به دلیل برطرف نشدن «ابهامات و ایرادات پرونده»، وکلای پرونده به رای دادگاه «خوش‌بین» نیستند.

منوچهری به «اعتمادآنلاین» گفته بود که دادگاه به ایراداتی که وکلا بر کیفرخواست وارد کرده‌اند، توجهی نکرده است.

داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر، شامگاه بیست و دوم مهر در ویلای شخصی‌ خودشان کشته شدند. پلیس در روزهای اول، باغبان منزل مهرجویی را «قاتل اصلی» معرفی کرد و انگیزه قتل نیز «خصومت شخصی» و «مطالبه مالی» اعلام شد، اما همچنان گمانه‌هایی مبنی بر اینکه قاتلان «اجیر شده بودند»، مطرح بود.

داریوش مهرجویی متولد سال 1318 و از کارگردان‌های موج نوی سینمای ایران است که فیلم‌هایی مانند هامون، دایره مینا، گاو، اجاره‌نشین‌ها، سارا، پری، لیلا، مهمان مامان و سنتوری را ساخته است. آخرین فیلم مهرجویی «لامینور» نیز در سال 98 ساخته شد.

وحیده محمدی‌فر، نویسنده، فیلمنامه‌نویس و دانش‌آموخته رشته روانشناسی از دانشگاه تهران بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size