رئیسی: ایران آغاز کننده هیچ جنگی نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه آمریکا رسما تایید کرد، تصمیم حمله به دارایی‌ها و مواضع ایران در واکنش به حمله هفته گذشته به «برج 22» در اردن که منجر به کشته‌شدن 3 سرباز آمریکایی شد، اتخاذ شده است، ایران تایید کرد که نمی‌خواهد آتش جنگی را شعله‌ور کند.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران جمعه سیزدهم بهمن در اظهاراتی گفت که «تهران آغاز کننده هیچ جنگی نخواهد بود» و افزود که «اگر کشوری بخواهد قلدری کند جمهوری اسلامی جواب او را محکم خواهد داد.»

رئیسی، گفت: «قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه تهدیدی برای هیچ کشوری نیست، بلکه قدرت ما امنیت‌ساز است و کشورهای منطقه می‌توانند به این قدرت اتکا کنند.»

این اظهارات ساعاتی پس از آن بیان شد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، تایید کرد که کشورش به حمله اردن که منجر به کشته‌شدن 3 آمریکایی و حدود 40 زخمی در ارتش شد، «پاسخی چندلایه» خواهد داشت.

او همچنین اشاره کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، طرح‌هایی را برای حمله به نیروهای نیابتی ایران در منطقه تایید کرده است.

از زمان آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس، تنش‌ها در منطقه و در چندین جبهه، از عراق تا سوریه، یمن و لبنان، توسط گروه‌های مسلح مورد حمایت حکومت ایران، تشدید شده است.

از 17 اکتبر گذشته تاکنون، بیش از 160 حمله توسط این گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه صورت گرفته است.

از سوی دیگر، نیروهای آمریکایی چندین حمله را در هر دو کشور علیه مقرهای گروه‌های مسلح شبه‌نظامی نیابتی ایران انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید