آمریکا تحریم‌های جدیدی مرتبط با برنامه‌های موشکی و پهپادی علیه ایران اعمال کرد

این تحریم‌های آمریکا همچنین 6 مقام مسئول در فرماندهی الکترونیک سایبری وابسته سپاه پاسداران ایران را به‌دلیل فعالیت‌های الکترونیکی مضر آنها علیه زیرساخت‌های حیاتی در ایالات متحده و دیگر اماکن شامل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه 13بهمن اعلام کرد تحریم‌هایی جدید را علیه 4 شرکت که مقرهای آنها در ایران و هنگ کنگ است و در فراهم‌سازی مواد و تجهیزات فناوری برای توسعه برنامه‌های موشک‌های بالستیک و پهپادی ایران نقش دارند، اعمال کرده است.

خزانه‌داری آمریکا افزود که تحریم‌هایی را علیه یک شرکت که مقر آن در هنگ کنگ است و مواد اولیه به ایران می‌فروشد، اعمال می‌کند.

فعالیت‌های الکترونیکی مضر

در همین راستا 6 مقام مسئول در فرماندهی الکترونیک سایبری وابسته سپاه پاسداران ایران به‌دلیل فعالیت‌های الکترونیکی مضر که زیرساخت‌های حیاتی در ایالات متحده و دیگر اماکن را هدف می‌گیرد نیز مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند.

به‌موجب این تحریم‌ها مقامات آمریکایی دسترسی به همه دارایی‌های نهادها و افراد مشمول تحریم موجود در ایالات متحده یا تحت کنترل آمریکا را ممنوع می‌کنند.

همچنین آمریکایی‌ها و شرکت‌های آمریکایی به‌طور کلی از انجام هر گونه تعاملاتی با دارایی‌های افراد و نهادهای مورد تحریم منع می‌شوند.

شایان ذکر است که در ماه دسامبر گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه 10 نهاد و 4 فرد که مقرهای آنها در ایران، مالزی، هنگ کنگ و اندونزی است و به حمایت از توسعه برنامه پهپادسازی ایران متهم شده‌اند، اعمال کرد.

بنا بر بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا این افراد و نهادهای تحریم شده متهم هستند که خرید مواد و تجهیزاتی به ارزش صدها هزار دلار را برای نیروی هوایی در سازمان جهاد خودکفایی وابسته به سپاه پاسداران ایران و برنامه پهپادی آن تسهیل کرده‌‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید