فرمانده سپاه پاسداران: هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران در اظهاراتی گفت که هیچ تهدیدی را علیه ایران «بدون پاسخ» نمی‌گذاریم‌.

به گزارش خبرگزاری «‌تسنیم»، حسین سلامی گفت: «این روزها هم از میان کلمات مقامات آمریکایی برخی تهدیدات را می‌شنویم، ما به آنها می‌گوییم شما ما را آزموده‌اید و فصل مشترک ما با شما این است که همدیگر را می‌شناسیم ‌و هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌، به دنبال جنگ نیستیم ولی از جنگ نمی‌هراسیم‌.»

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد نیز امروز تاکید کرد که هر حمله‌ای به خاک ایران، منافع و یا اتباع ایرانی در خارج از مرزها، با «پاسخ قاطع» مواجه خواهد شد.

خبرگزاری «ایرنا»، چهارشنبه یازدهم بهمن به نقل از نمایندگی ایران در سازمان ملل گزارش‌ها مبنی بر دریافت پیام‌هایی از سوی آمریکا از طریق واسطه‌ها در دو روز گذشته را تکذیب کرد.

ایرنا افزود: «تهران هرگونه حمله در داخل خاک خود را «خط قرمز» می‌داند که با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد.»

امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل روز گذشته در اظهاراتی گفت که کشورش «مسئول» اقدامات هیچ فرد یا گروهی در منطقه نیست.

این اظهارات یک روز پس از آن بیان می‌شود که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که تصمیم گرفته است به حمله پهپادی گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران که منجر به کشته‌شدن سربازان آمریکایی در اردن شد، پاسخ دهد.

یک پهپاد ناشناس، یکشنبه 8 بهمن، پایگاه «تی 22» ویژه پشتیبانی لجستیکی پایگاه التنف واقع در جنوب شرقی سوریه و نزدیک مرز اردن را هدف قرار داد. آمریکا از کشته‌شدن سه سرباز خود در این حمله‌ خبر داد.

گزارش‌ رسانه‌هایی آمریکایی به واکنش احتمالی

یک مقام آمریکایی به «ای‌بی‌سی نیوز» گفت که پاسخ ایالات متحده به حمله اردن که منجر به کشته‌شدن سربازان آمریکایی، «طی چند روز آینده» خواهد بود که «چندین هدف» را شامل خواهد شد.

این مقام آمریکایی، به شرط عدم افشای نامش افزود: «این حملات بسیار دقیق و برنامه‌ریزی شده خواهد بود و تاسیسات و افرادی را هدف قرار خواهد داد که حملات علیه نیروهای آمریکایی را تسهیل کردند».

روزنامه «گاردین»، نیز فاش کرد که ایران از طریق طرف‌های میانجی به آمریکا اطلاع داده است، اگر مستقیماً به خاک ایران حمله کند، تهران شخصا (نه از طریق نیابتی‌ها) دارایی‌های آمریکا در خاورمیانه را هدف قرار خواهد داد که دو طرف را به درگیری مستقیم خواهد کشاند.

به نوشته این روزنامه، دو طرف تاکید کرده‌اند که به دنبال جنگ نیستند، اما تهران هرگونه حمله آمریکا به خاک خود را خط قرمزی می‌داند که با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size