ایران به دادن پاسخی قاطعانه و فوری به حمله قریب‌الوقوع آمریکا تهدید کرد

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد دریافت پیام‌هایی توسط تهران از سوی ایالات متحده آمریکا و از طریق میانجی‌گران طی دو روز گذشته را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آستانه اقدام نظامی قریب‌الوقوع ایالات متحده برای پاسخگو کردن مسئولان حمله به پایگاه نظامی آمریکایی «تی 22» در مرز اردن و سوریه، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران از دولت آمریکا خواست دست از زبان تهدید برداشته و برای راهکاری سیاسی تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» امیرعبداللهیان چهارشنبه 11 بهمن در واکنش به مقامات آمریکایی که ایران را در ارتباط با حملات به نیروهای آمریکایی در منطقه مسئول دانستند، تهدید کرد که در صورت وقوع هر گونه حمله‌ای از سوی آمریکا علیه خاک، منافع و اتباع ایرانی واکنش تهران قاطعانه و فوری خواهد بود.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد دریافت پیام‌هایی توسط تهران از سوی ایالات متحده آمریکا و از طریق میانجی‌گران طی دو روز گذشته را تکذیب می‌کند.

بنا به این رسانه رسمی ایران، تهران وقوع هر گونه حمله‌ای به خاک خود را «خط قرمز» اعلام و تهدید کرده که با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد.

امیر سعید ایروانی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورش «در قبال اقدامات هر فرد یا گروهی در منطقه» مسئول نیست.

نماینده ایران در نامه‌ای به همتای فرانسوی خود که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، نوشت که ادعاهای مطرح شده مبنی بر نقش داشتن ایران در حملات علیه افراد و تاسیسات آمریکایی در عراق و سوریه «حاوی سیگنال‌هایی ناموجه و بی‌اساس و نادرست است».

این موضع ایران به‌دنبال آن بیان می‌شود که جو بایدن، رئيس جمهوری آمریکا روز گذشته ضمن اعلام این‌که تصمیم برای پاسخ دادن به حمله به نیروهای آمریکایی در اردن، گرفته شده است، ایران را به‌دلیل سازماندهی و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه، در حمله به پایگاه آمریکایی در مرز اردن و سوریه مسئول دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید