ایران چهار زندانی کرد متهم به «جاسوسی» را اعدام کرد

پژمان فاتحی، محسن مظلوم، محمد فرامرزی و وفا آذربار، مرداد سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در منطقه صومای برادوست شهرستان ارومیه بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که حکم اعدام محمد فرامرزی، محسن مظلوم، وفا آذربار و پژمان فاتحی چهار زندانی کرد متهم به «جاسوسی برای اسرائیل»، اجرا شد.

خبرگزاری «میزان» رسانه رسمی قوه قضاییه ایران، دوشنبه 9 بهمن نوشت این چهار فرد تابستان گذشته «با همکاری اسرائیل قصد بمب‌گذاری در اصفهان را داشتند، اما توسط نیروهای امنیتی چند روز پیش از اجرای این عملیات» دستگیر شدند.

میزان مدعی شده است که این چهار نفر از طریق سازمان «کومله»، «جذب سرویس موساد شدند و طی چندین مرحله به کشورهای آفریقایی اعزام و در مقرهای نظامی آن کشورها تحت آموزش کامل عملیاتی قرار گرفتند».

پژمان فاتحی، محسن مظلوم، محمد فرامرزی و وفا آذربار، مرداد سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در منطقه صومای برادوست شهرستان ارومیه بازداشت شدند.

هفته پیش، مادران این چهار متهم در نامه‌ای به ندا النشیف معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با اشاره به روند «غیرقانونی و فراقضائی» محاکمه فرزندانشان از او خواستند در سفر به ایران برای حقوق فرزندانشان تلاش کند.

ندا النشیف قرار است سیزده تا شانزدهم بهمن‌ در سفری برنامه‌ریزی‌شده به ایران سفر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید