منابع آگاه ایرانی به «ایرنا»: واشینگتن قبل از انفجار کرمان به ما هشدار نداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«منابع آگاه ایرانی» در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا» گزارش‌ «وال استریت ژورنال» درباره هشدار اطلاعاتی واشینگتن پیش از حادثه تروریستی کرمان را رد کردند.

«وال استریت ژورنال» پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود که مقامات آمریکایی گفته‌اند پیش از حمله به مراسم سالگرد قاسم سلیمانی، ایالات متحده در یک «پیام خصوصی» به ایران هشدار داده بود که گروه «داعش» قصد انجام «حمله تروریستی» در خاک این کشور را دارد.

یک مسئول آمریکایی که نخواست نامش فاش شود در این‌باره به سیاست طولانی مدت ایالات متحده آمریکا مبنی بر «وظیفه هشدار دادن» به دیگر کشورها درباره هر گونه تهدیدهای مرگبار احتمالی، اشاره کرد.

این در حالی است که روز جمعه 5 بهمن، یک منبع آگاه دیپلماتیک در گفت‌وگو با ایرنا، گزارش‌ها مبنی بر هشدار اطلاعاتی آمریکا به ایران پیش از وقوع انفجارهای کرمان را «رد کرد.»

یک منبع آگاه دیپلماتیک دیگر به ایرنا گفت: «اگر پیامی امنیتی از سوی آمریکا رد و بدل شده باشد، با هدف در امان ماندنش از پاسخ ایران بوده است.»

وقوع دو انفجار در مراسم سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در سوم ژانویه سال جاری در کرمان که گروه «داعش» مسئولیت آن را بر عهده گرفت به کشته شدن 89 نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر منجر شد.

قاسم سلیمانی، در حمله پهپادی آمریکا در سال 2020 در اطراف فرودگاه بغداد کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید