تصاویر سلیمانی و المهندس روی عرشه کشتی ربوده شده توسط حوثی‌ها

حوثی‌ها ویدئویی را منتشر کردند که آنها را درحال نصب عکس‌هایی از قاسم سلیمانی در کشتی توقیف‌شده «گلکسی لیدر» نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان یمنی با به‌اشتراک‌گذاشتن ویدئوی تهیه‌شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی، تأکید کردند که این ویدئو، رابطه ایران با حملات این شبه‌نظامیان به کشتی‌های تجاری در حال عبور از آب‌های بین‌المللی در دریای سرخ را ثابت می‌کند.

این ویدئو حوثی‌ها را در حال نصب عکسی از قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران و ابو مهدی المهندس، فرمانده سابق نیروهای حشد الشعبی در عراق در کشتی توقیف‌شده «گلکسی لیدر» نشان می‌دهد که حوثی‌ها آن را به مکانی برای برگزاری فعالیت‌های نمایشی تبدیل کرده‌اند.

خبرگزاری «مهر» با انتشار این ویدئو در توضیح خود نوشت: صحنه‌های جدید از کشتی توقیف‌شده «گلکسی لیدر» در دریای سرخ توسط یمن با عنوان «خون شما طوفان است»، گرفته شده است.

همدان العلبی، روزنامه‌نگار و حقوق‌دان در پست وبلاگی در پلتفرم «ایکس» نوشت که این ویدئو با اطلاعات منتشرشده توسط «رویترز» در خصوص حضور فرماندهانی از سپاه پاسداران و حزب‌الله در صنعا برای هدایت عملیات حوثی‌ها در دریای سرخ، مرتبط است.

العلبی به خسارات واردشده به یمن از اقدامات حوثی‌ها که منجر به کشته‌شدن صدها هزار نفر، تجزیه کشور، آواره شدن میلیون‌ها نفر و گرسنگی مردم شده نیز اشاره داشت.

یاسر الیافعی، روزنامه‌نگار نیز در واکنش به این ویدئو گفت: « این ویدئو طبیعتا حاوی پیامی شفاف از سوی ایران با این مضمون است که «ما در پشت آشوب در دریای سرخ هستیم و حوثی‌ها صرفا ادواتی اجرایی هستند که کارشان بالابردن تصاویر است».

همچنین ابراهیم عسقین، روزنامه نگار با اشاره به موضع حوثی‌ها درانکار ارتباط ایران با حوادث دریای سرخ و طرح این ادعا که این حوادث، «نبرد برای غزه است»، افزود: «اقدام امروز خبرگزاری ایرانی مهر در پخش این ویدئو، وابستگی حوثی‌ها به ایران را ثابت می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید