امیرعبداللهیان از ادامه فعالیت «مستشاران نظامی» ایران در منطقه خبر داد

سپاه پاسداران ایران روز گذشته با صدور بیانیه‌ای تایید کرد در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، 5 تن از «مستشاران نظامی» ایران و تعدادی از نیروهای سوری کشته شدند و هویت آنها را حجت‌الله امیدوار، علی آقازاده، حسین محمدی و سعید کریمی اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در پی کشته‌شدن 5 مستشار نظامی ایران بر اثر حملات اسرائیل به دمشق گفت که فعالیت «مستشاران نظامی ایران» با قدرت ادامه خواهد یافت.

امیرعبداللهیان، یک‌شنبه یکم بهمن، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «فعالیت مستشاران نظامی ایران در مبارزه با تروریسم و تامین امنیت منطقه با قدرت ادامه خواهد یافت.»

وزیر خارجه ایران این حمله را «شکست» اسرائیل توصیف کرد.

سپاه پاسداران ایران روز گذشته با صدور بیانیه‌ای تایید کرد در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، 5 تن از «مستشاران نظامی» ایران و تعدادی از نیروهای سوری کشته شدند و هویت آنها را حجت‌الله امیدوار، علی آقازاده، حسین محمدی و سعید کریمی اعلام کرد.

با این حال، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد تعداد کشته‌شدگان حمله اسرائیل به محله المزه دمشق به 10 نفر از جمله 3 فرمانده سپاه پاسداران ایران افزایش یافت.

به گزارش رسانه‌های ایرانی، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، شامگاه شنبه سی‌ام دی در پیامی در واکنش به کشته‌شدن 5 تن از فرماندهان ارشد نظامی ایران در دمشق، تاکید کرد که بی‌شک این حمله اسرائیل بی‌پاسخ نخواهد ماند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران نیز در ابتدای جلسه علنی امروز، اسرائیل را متهم کرد که پس از «شکست‌های پی‌درپی میدانی» و «عقب‌نشینی آنها از ادعاهای پوچ در مورد عملیات نظامی در غزه» این حمله را انجام داده است.

قالیباف در ادامه تهدید کرد که ایران و «تمام دلباختگان مقاومت» حق پاسخ متقابل را به‌رسمیت می‌شناسند و اسرائیل را «پشیمان» خواهند کرد.

اسرائیل معمولا درباره حملات منسوب به کشورش علیه ایران اظهارنظر رسمی نمی‌کند اما همواره هشدار داده است اجازه نمی‌دهد ایران حضور نظامی خود در سوریه و در نزدیکی مرزهای اسرائیل را تثبیت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید