وزارت اطلاعات ایران از دستگیری شماری از عاملان انفجارهای کرمان خبر داد

وزارت اطلاعات نوشته است «محمد عادل عارف» همچنان متواری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت اطلاعات ایران، در سومین اطلاعیه خود در خصوص انفجارهای شهر کرمان گفته که شماری از «سرکردگان داعشی» را دستگیر کرده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، در سومین اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است که «یکی از امرای داعش خراسان» بازداشت شده است.

بنا به گفته این وزارت‌خانه «یکی از سرکردگان داعشی به‌ نام «محمد عمران تنویر» با نام مستعار «ابوعمران» را بازداشت کرده که «از امرای داعش موسوم به ولایت خراسان» است.

اطلاعیه بدون ذکر نام گفته است، یکی دیگر از امیران «داعش» با نام مستعار «مهتاب» نیز بازداشت شده که «از عوامل مرتبط با عبدالله تاجیکی» سازنده بمب‌های انفجارهای کرمان بوده است.

وزارت اطلاعات ایران همچنین از «شناسایی و رهگیری یکی از سرکردگان گروه داعش، به نام محمد عادل عارف معروف به عادل پنجشیری که طبق آخرین رد‌های به‌دست آمده، وارد منطقه‌ای در غرب تهران شده» خبر داده است.

وزارت اطلاعات نوشته است تعدادی از اطرافیان محمد عادل عارف را بازداشت کرده، اما خود او که «در گذشته به اتهام طراحی عملیات انتحاری در دانشگاه کابل، بازداشت و پس از یک‌ سال حضور در زندان بگرام، از زندان آزاد شده» همچنان متواری است.

دو انفجار مرگبار کرمان در حاشیه برگزاری مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در قبرستان این شهر رخ داد و متعاقبا گروه «داعش» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

رسانه‌های ایران تعداد کشته‌شدگان انفجارهای کرمان را 91 نفر و مجموع قربانیان با احتساب مجروحان را 368 نفر اعلام کردند.

وزارت اطلاعات ایران، پیشتر از بازداشت 35 نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، اصفهان، تهران و آذربایجان‌ غربی خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید