وزارت خارجه ایران حمله پاکستان به خاک ایران را محکوم کرد

رئیس جمهوری پاکستان از حملات «موثر» و «دقیق» ارتش این کشور به مواضعی در ایران تمجید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله سحرگاه پنج‌شنبه پاکستان به مناطقی در استان سیستان و بلوچستان ایران را محکوم کرد.

کنعانی همچنین تصریح کرد که کاردار سفارت پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شده است.

وزارت خارجه پاکستان صبح امروز با انتشار تصویری در شبکه اجتماعی «ایکس» با تایید این حمله گفت که «شماری از تروریست‌ها در این عملیات کشته شدند.»

معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس ایران، درباره این حمله به خبرگزاری «ایلنا» گفت: «برخلاف آنچه که بیانیه وزارت خارجه پاکستان اعلام می‌کند، هیچ گروه تروریستی علیه این کشور در خاک ایران وجود ندارد.»

سعیدی گفت که بیمارستان‌های منطقه به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

از سویی، ارتش پاکستان گزارش داد که این حملات 6 مقر «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان»، را هدف قرار داد.

بر اساس اعلام ارتش پاکستان، مراکزی که هدف حمله قرار گرفتند در عمق 80 کیلومتری مرز ایران و پاکستان قرار داشتند.

علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان، پنج‌شنبه 28 دی از افزایش شمار کشته‌شدگان حمله پاکستان به یکی از روستاهای سراوان در استان سیستان و بلوچستان به 9 نفر خبر داد.

بنا به اظهارات مرحمتی، این حمله موشکی پاکستان، سحرگاه پنج‌شنبه به یکی از روستاهای مرزی ایران در محدوده شهرستان سراوان انجام شده که در آن «سه زن و چهار کودک و دو مرد غیر ایرانی» کشته شدند.

این حمله دو روز پس از حمله ایران به یک «گروه مسلح» در خاک پاکستان انجام شد که چند کشته به جا گذاشت و موجب تنش میان دو کشور شد.

وزارت خارجه پاکستان، روز گذشته اعلام کرد، اسلام آباد سفیر خود از تهران را در اعتراض حمله ایران به خاک پاکستان فراخواند.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای تاکید کرد که اقدام تجاوزکارانه آشکار و ناموجه ایران علیه حاکمیت پاکستان، نقض قانون بین‌المللی و ارزش‌ها و اصول میثاق سازمان ملل متحد تلقی می‌شود و پاکستان حق پاسخ دادن به این اقدام ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان امروز در اظهاراتی گفت که خواهان تشدید تنش‌ با ایران نیستیم، اما حملات این کشور به خاک پاکستان روابط تهران و اسلام آباد را تهدید می‌کند.

ممتاز زهرا در ادامه با اشاره به اینکه «ایران باید مسیر همکاری را برای مبارزه با تروریسم در پیش گیرد» گفت که هدف از حمله به ایران «دفاع از امنیت ملی پاکستان» بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید