10 کشته در پی حمله پاکستان به روستایی مرزی در ایران

سازمان اطلاعات پاکستان: هواپیماهای پاکستانی تا عمق 50 کیلومتری وارد حریم هوایی ایران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان، پنج‌شنبه 28 دی از افزایش شمار کشته‌شدگان حمله پاکستان به یکی از روستاهای سراوان در استان سیستان و بلوچستان به 10 نفر خبر داد.

بنا به اظهارات مرحمتی، این حمله موشکی پاکستان، سحرگاه پنج‌شنبه 28 دی، به یکی از روستاهای مرزی ایران در محدوده شهرستان سراوان انجام شده که در آن «سه زن و پنج کودک و دو مرد غیر ایرانی» کشته شدند.

معاون امنیتی-انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: «یک انفجار نیز نزدیک شهرستان سراوان صورت گرفته که در آنجا تلفاتی نداشته‌ایم».

وزارت خارجه پاکستان صبح امروز در بیانیه‌ای با تایید حمله به نقاطی در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که «شماری تروریست‌ در این عملیات کشته شدند.»

از سویی یک مقام اطلاعاتی پاکستان گفت که نیروهای پاکستانی برای هدف قرار دادن شبه‌نظامیان بلوچ حملاتی را در خاک ایران انجام دادند.

نیمه شب گذشته گزارش‌هایی از حمله «راکتی» پاکستان به چند هدف در شهرستان سراوان مخابره شد.

کانال خبری «حال‌وش» که اخبار سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد با انتشار ویدئوهایی از حملاتی که منجر به ویرانی چندین منزل در سراوان خبر داده بود. بنا به گزارش حال‌وش بر اثر این حمله به «تعدادی منازل» دود غلیظی در آسمان این منطقه مشاهده شد و شماری «زیر آوار ساختمان‌ها گیر افتاده‌اند.»

سپاه پاسداران، سه‌شنبه پایگاه‌های گروه «جیش العدل» مخالف ایران را در خاک پاکستان مورد هدف قرار داد.

وزارت خارجه پاکستان، روز گذشته اعلام کرد، اسلام آباد سفیر خود از تهران را در اعتراض حمله ایران به خاک پاکستان فراخواند.

این وزارت‌خانه اعلام کرد: «حمله ایران به خاک پاکستان غیرقانونی و پاسخ به این حمله را حق قانونی خود می‌دانیم.»

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای تاکید کرد که اقدام تجاوزکارانه آشکار و ناموجه ایران علیه حاکمیت پاکستان، نقض قانون بین‌المللی و ارزش‌ها و اصول میثاق سازمان ملل متحد تلقی می‌شود و پاکستان حق پاسخ دادن به این اقدام ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

رسانه‌های پاکستان نیز روز گذشته به نقل از منابع آگاه نوشتند که میانجی‌گری چین برای تنش‌زدایی پاکستان و ایران نیز ناکام ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید