پاکستان کاردار ایران را احضار کرد

اسلام‌آباد در بیانیه‌ای با محکوم کردن اقدام جمهوری اسلامی ایران آن را «نقض حریم هوایی» خود خواند و درباره پیامدهای آن هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از حمله موشکی و پهپادی روز گذشته ایران به پایگاه‌های گروه جیش‌العدل در داخل خاک پاکستان، اسلام‌آباد کاردار جمهوری اسلامی را احضار کرد.

اسلام آباد همچنین گفت اعتراض به ایران را از طریق مقامات ارشد دیپلماتیک خود در تهران به وزارت خارجه ایران اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، چهارشنبه 27 دی، وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد «نقض حریم هوایی خود توسط ایران و حمله به داخل قلمرو پاکستان را قویا محکوم می‌کند».

اسلام‌آباد همچنین در بیانیه‌ای درباره پیامدهای این حمله به ایران هشدار داد.

رسانه‌های ایرانی عصر دیروز از حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به «مقرهای جیش‌العدل» در خاک پاکستان خبر دادند.

وبسایت «حال وش» که به‌ویژه اخبار سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد، در این‌باره اعلام کرد که موشک‌های سپاه به ناحیه‌ای در مرز بین شهرستان سراوان در ایران و شهرستان پنجگور در خاک پاکستان شلیک شده‌اند.

جیش‌العدل روز گذشته در بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود، نوشت در حمله سپاه منازل شماری از اعضای این گروه هدف قرار گرفته شد.

در بیانیه آمده است که در این حمله حداقل 6 فروند پهپاد انتحاری و تعدادی موشک به خانه‌هایی که در آنجا کودکان و همسران «مجاهدان سازمان جیش العدل» اسکان داشته‌اند حمله کرده‌اند که در نتیجه آن منزل دو عضو این گروه کشته و اعضای خانواده آنها کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید