رسانه‌های کُردی: یک ایرانی به اتهام جاسوسی در اربیل دستگیر و تحویل نیروهای امنیتی شد

این حملات در میان ترس از تشدید درگیری‌‎هایی که مناطقی از خاورمیانه را از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل و جنبش «حماس» درگیر خود کرده است صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت «رووداو»، سه‌شنبه 26 دی گزارش داد، در پی حمله موشکی ایران به اربیل در شب گذشته که چهار نفر کشته شدند، یک شهروند ایرانی به اتهام جاسوسی در شهر «اردبیل» کردستان عراق دستگیر و تحویل نیروهای امنیتی شد.

این وب‌سایت نوشت، ساکنان روستا این شهروند ایرانی را در قبرستانی در منطقه «ملاعمر» در نزدیکی منزل یک تاجر کُرد بازداشت کردند.

سپاه پاسداران ایران، اعلام کرد، مراکز جاسوسی اسرائیل در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داده است.

این حمله باعث شد پروازهای فرودیگاه بین المللی اربیل تا چند ساعت متوقف شود.

این حملات در میان ترس از تشدید درگیری‌‎هایی که مناطقی از خاورمیانه را از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل و جنبش «حماس» و ورود گروه‌های وابسته به ایران، در لبنان، سوریه، عراق و یمن به جنگ درگیر خود کرده، صورت می‌گیرد.

سپاه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حمله در پاسخ به جنایات اخیر اسرائیل که منجر به قتل فرماندهان سپاه و محور مقاومت شد، صورت گرفت و یک مقر اصلی جاسوسی موساد در اقلیم کردستان با موشک‌های بالستیک ویران شد.»

ایران پیشتر گفته بود انتقام سه تن از اعضای سپاه پاسداران یک فرمانده ارشد و دو مشاور نظامی که در ماه گذشته در سوریه کشته شده بودند می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید