وزارت اطلاعات ایران هویت سازنده بمب‌های انفجارهای کرمان را افشا کرد

وزارت اطلاعات ایران: 35 نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت اطلاعات ایران، پنج‌شنبه 21 دی با انتشار اطلاعیه‌ای از بازداشت 35 نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، اصفهان، تهران و آذربایجان‌ غربی خبر داد.

وزارت اطلاعات همچنین با صدور اطلاعیه‌ای نام سازنده بمب‌های انفجارهای مرگبار کرمان را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا» در این اطلاعیه آمده است که «طراح و پشتیبان اصلی» این عملیات، فردی «تاجیکستانی» به نام مستعار عبدالله تاجیکی بوده است.

وزارت اطلاعات ایران گفت این فرد بیست و هشتم آذر گذشته همراه با یک زن و یک کودک «برای تأمین پوشش»، به‌صورت «غیرمجاز» و توسط قاچاق‌برهای محلی، از مرزهای جنوب شرقی وارد ایران شد، به استان کرمان منتقل و در خانه‌ای اجاره‌ای در حومه‌ی شهر کرمان مستقر شد.

بر اساس این اطلاعیه: «وی علاوه بر هدایت عملیات، در کار تولید بمب‌های دست ساز نیز تخصص دارد. لذا پس از ترکیب اجزای منقطع و متعدد انفجاری و الکتریکی و تولید بمب‌ها، نهایتا دو روز پیش از وقوع فاجعه‌ غمبار مورد بحث، از کشور خارج شده است.»

پیشتر مهدی بخشی، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان از بازداشت 32 نفر دیگر در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داده بود.

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس ایران اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان این حمله به 91 نفر و مجموع قربانیان با احتساب مجروحان به 368 نفر رسیده است.

دو انفجار مرگبار کرمان در حاشیه برگزاری مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در قبرستان این شهر رخ داد و متعاقبا گروه «داعش» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید