رسانه‌های ایران: 32 نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان دستگیر شدند

رئیس سازمان اورژانس ایران روز گذشته اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان این حمله به 91 نفر و مجموع قربانیان با احتساب مجروحان به 368 نفر رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ایرنا»، یکشنبه 17 به نقل از مهدی بخشی، دادستان عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری 32 نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد.

دو انفجار مرگبار چهارشنبه ‌گذشته در حاشیه مراسم چهارمین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، در کرمان رخ داد که متعاقبا گروه «داعش» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

مهدی بخشی با اشاره به کشفیات صورت گرفته پیش از مراسم سلیمانی تصریح کرد: «16 بمب در استان کرمان کشف شد که قدرت انفجار هر کدام از آن بمب‌ها از این جلیقه‌های عامل انتحاری بیشتر بود.»

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس ایران روز گذشته اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان این حمله به 91 نفر و مجموع قربانیان با احتساب مجروحان به 368 نفر رسیده است.

روز جمعه، وزارت اطلاعات ایران از دستگیری یازده نفر در ارتباط با این حمله خونین خبر داده بود.

رسانه‌های ایرانی به نقل از این وزارتخانه گفتند که 9 نفر از بازداشت‌شدگان یک «شبکه پشتیبانی» برای عاملان حمله هستند که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر شد.

پس از اینکه داعش مسئولیت انفجارهای کرمان را بر عهده گرفت، دو منبع آگاه روز جمعه به «رویترز» گفتند که ارتباطات رهگیری شده توسط ایالات متحده، دخالت شاخه «داعش» در افغانستان در این بمب گذاری در ایران را تایید می‌کند.

در همین حال، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، آمریکا و اسرائیل را به «حمایت از سازمان‌های تروریستی به رهبری داعش» متهم کرد.

در مراسم تشییع قربانیان این دو انفجار، رئیس‌ جمهوری ایران و حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران وعده «انتقام» دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید